Під час хресної ходи жителі Збаража молилися за воїнів АТО, Героїв Небесної сотні та волонтерів (ФОТО)

Під час хресної ходи жителі Збаража молилися за воїнів АТО, Героїв Небесної сотні та волонтерів (ФОТО)

Уже 12 років поспіль у третю неділю Великого посту жителі м. Збаража на Тернопільщині з духовенством, велелюдною хресною ходою з молитвами, зі страсними піснями та розважаннями проходять через усе місто, пригадуючи Хресну дорогу Ісуса Христа, досліджуючи своє сумління й аналізуючи власні вчинки та думки. Про це пише часопис Збаражчини «Народне слово».

DSC_0233-650x418

Щороку хресна хода проходить іншим маршрутом і традиційно складається із 14 стацій. Цього року вона склала більше трьох кілометрів і пролягла від церкви Христового Воскресіння, що у центрі Збаража, аж до церкви Святого Юрія, що за виїздом з міста. Весь цей шлях збаражани, представники різних професій почергово несли на плечах великий дерев’яний хрест.

DSC_0205-650x418

Захід стартував із зустрічі на подвір’ї церкви Христового Воскресіння Архієпископа та Митрополита Тернопільсько-Зборівського Кир Василія Семенюка, який традиційно разом із семінаристами приїжджає до Збаража провадити Хресну дорогу. Греко-католицькі священики району на чолі з деканом отцем Андрієм Лахманом, дітьми з Марійської, вівтарної дружин та настоятелем Воскресенської церкви отцем Олексієм Боднарчуком з короваєм зустрічали високих гостей на порозі церкви.

DSC_0164-650x418

Помолившись у церкві, давши настанови, Владика поблагослов усіх учасників ходи й побажав, аби вона була успішною та плідною, аби кожен, пройшовши слідом за Христом, перемінився на краще, очистив душу й тіло від ненависті, заздрості, злості та лукавства, щоб укріпитися у вірі й набратися сили та наснаги до кінця Великоднього посту, щоб гідно зустріти Воскресіння Господнє.

Хресна дорога розпочалася зі стації першої, хрест на своїх раменах несли священики, після них – батьки, рідні Героїв Небесної сотні, загиблих Героїв АТО, волонтери та воїни АТО. І так стація за стацією люди змінювали один одного і честь нести хрест мали і переселенці, і репресовані, і працівники міської та районної рад та адміністрації, медики, вчителі, працівники Національного заповідника «Замки Тернопілля», дитячої музичної школи, бібліотеки, діячі культури, хористи, члени різноманітних спільнот, які функціонують у лоні УГКЦ, парафіяни з Травневого та Кретівець. Чотирнадцяту стацію хрест несли прихожани церкви Святого Юра, яка була завершальною точкою ходи.

DSC_0155-650x418

Особливістю цьогорічної ходи так само, як і минулорічної, було те, що окрім звичних роздумів про гріхи аборту, узалежнення від наркотиків, алкоголю та ігор, осудження, велику увагу під час розважань було приділено саме тематиці війни в Україні, проблемам воїнів АТО, волонтерству та екології. Владика постійно закликав молитися за українських захисників та бути щедрими у пожертві на потреби АТО, бо народ і церква єдині і в добрі, і в недолі.

Після завершення Хресної дороги, спільної молитви за мир та спокій в Україні, хрест занесли до церкви, де поклонитися й доторкнутися до нього мали змогу усі бажаючі.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *