Пільги для бійців існують лише на папері

Пільги для бійців існують лише на папері

Воїнам української армії, які служили в АТО, держава обіцяє надавати близько 12 суттєвих пільг. Теоретично вони мають поліпшувати їх життя, та допомогти реабілітуватися після воєнних дій. Проте в дійсності все виходить навпаки – пільги існують лише на папері, пише “Сегодня”.

52546_vLTIZLV5mWdj_w_650

Рада вчора прийняла ще один законопроект на підтримку бійців, які воюють на Сході. Документ вносить зміни в закон “Про держсоцдопомоги малозабезпеченим сім’ям” в частині призначення допомоги та розрахунку її суми. Закон вступить в силу відразу після опублікування.

Тепер, призначаючи держсоцдопомоги сім’ям бійців, органи соцполітики не враховуватимуться доходи батьків або матерів на той час, коли вони безпосередньо знаходяться в зоні боїв. Але після повернення ця норма закону припиняє діяти.

За розрахунками фінансових експертів, бюджет такі виплати не витримає – це кілька десятків мільйонів гривень на рік, що складає соті частки відсотка від всього бюджету країни (500 млрд грн).

На думку політолога Вадима Карасьова, для підтримки патріотичних настроїв в суспільстві і боєздатності армії влада змушена всіляко намагається героїзувати і заохочувати тих, хто бореться на Донбасі.

“Допомогти малозабезпеченим сім’ям – правильна міра. Але практику необдуманого призначення пільг всім підряд, хто там воює, треба припиняти – одного разу бюджет може їх просто не витримати, – вважає Карасьов. – Адже ми не готуємося до великої і тривалої війни, щоб стимулювати бійців все новими і новими благами. А навпаки, намагаємося вирішити мирним шляхом тягнеться вже більше двох років конфлікт на сході країни. До того ж серед бійців є не тільки герої, що показали недавні події. героїзувати їх, влада зв’язала себе руки, тепер важко їх судити за військові злочини “, – сказав він.

Втім, директор департаменту держсоцдопомоги Віталій Музиченко, пояснив, що окремої категорії тих, хто воює на Донбасі, немає – вони вважаються учасниками бойових дій на рівні з іншими ветеранами і користуються пільгами, передбаченими законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, де така норма, як призначення субсидій, не прописана.

Бійці скаржаться, що отримати пільги важко, навіть найнеобхідніші, такі, як ліки і, особливо, протези інвалідам. Причина проста: в бюджеті на них немає грошей. І якщо з безкоштовним проїздом, оплатою “комуналки” ситуація більш-менш нормальна, хоча і доводиться побігати, збираючи довідки, перш ніж пільги оформлять, то з медициною просто біда.

Як уточнили у Міністерстві охорони здоров’я, безкоштовні ліки солдати можуть отримати в комунальних аптеках свого міста після того, як лікар видасть на них рецепт. На жаль, але в одній з таких аптек в Києві нам відповіли, що ліки видадуть тільки після передоплати з бюджету, але там, мовляв, грошей на пільговиків виділяють дуже мало. Бійцям порадили в такому випадку звертатися до волонтерів.

Джерело: інформаційний портал “Знай”


 




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *