Польський міністр, що не задекларував годинник, пішов у відставку

Польський міністр, що не задекларував годинник, пішов у відставку

Міністр транспорту та водного господарства Польщі Славомир Новак пішов у відставку на тлі скандалу довкола годинника, який він не вказав у своїй декларації про майно. Про це повідомив прем’єр-міністр Дональд Туск, який прийняв відставку урядовця та вже призначив виконувача обов’язків міністра, повідомляє «Finance.ua».

Славомир НовакНовак залишив крісло міністра після того, як прокуратура попросила позбавити його депутатського імунітету в зв’язку з тим, що політик не вказав у декларації про майно хронометр швейцарської фірми «Ulysse Nardin».

Польське законодавство зобов’язує чиновників вказувати в декларації все майно, вартість якого перевищує 10 тисяч злотих, що становить близько $3,5 тисячі  Приблизна вартість годинника, який був помічений на руці Новака, – $5,5 тисячі.

«Згідно з оцінкою прокурора, є достатні підстави стверджувати, що депутат свідомо не вказав це майно», – сказала представниця прокуратури.

Відповідно до кримінального кодексу Польщі, за неправдиві відомості у декларації про майно урядовцю загрожує до трьох років позбавлення волі.

Прем’єр Дональд Туск ввкажає, що Новак повів себе гідно, подавши у відставку.

Із заявою щодо міністра Новака до прокуратури звернувся депутат польського сейму Анджей Романек після появи в ЗМІ інформації про те, що голова міністерства тісно співпрацює з бізнесменами, які заробляють на контрактах від держави.

Зокрема, один із тижневиків написав, що Новак обмінювався з підприємцем годинниками.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares