Посол США відкрив у Тернополі унікальну лабораторію за 15 млн. грн.

Посол США відкрив у Тернополі унікальну лабораторію за 15 млн. грн.

Медики обіцяють: діагностику проводитимуть за лічені години

посол США перерізає стрічку

Мешканцям краю тепер не доведеться втрачати дорогоцінні дні, очікуючи на результати аналізів, які робили раніше в інших областях. Необхідну діагностику в найкоротші терміни можна буде здійснити в Тернополі – тут відкрили сучасну лабораторію особливо небезпечних інфекцій. Облаштували її на території санепідемслужби області (вул. Федьковича, 16). Точний діагноз обіцяють встановлювати за лічені години, раніше на це йшло кілька діб.

хліб-сіль

Така лабораторія в місті з’явилася завдяки співпраці України та Сполучених Штатів Америки, які надали для цього кошти. На побудову приміщення й обладнання витратили 15 мільйонів гривень. Оглянути результат спільних зусиль приїхав до Тернополя Надзвичайний і Повноважний Посол США Джеффрі Р. Пайєтт. Американського гостя приймали на найвищому рівні – голова облдержадміністрації Валентин Хоптян, в.о. голови облради Сергій Тарашевський і міський голова Сергій Надал. За традицією, зустрічали високопосадовця з короваєм.

– Ця лабораторія – заклад світового рівня, який ми спільно збудували. Я сподіваюся, що наша програма «Зменшення біологічної загрози в Україні» буде й надалі працювати, – заявив на відкритті лабораторії Пайєтт.

діагностична лабораторія в Тернополі

Для установи закупили майже 170 одиниць сучасного обладнання. Є унікальна апаратура, яка дозволяє дуже швидко, на генетичному рівні, встановлювати діагноз. Облаштовані й спеціальні бокси для належної безпеки працівників, а надійні сучасні фільтри не допускатимуть шкідливий матеріал у навколишнє середовище.

– У лабораторії працюватиме 9 епідеміологів, які пройшли підготовку в американських фахівців. Тут діагностуватимуть більшість хвороб, які нині реєструють у світі – бактеріального, вірусного та грибкового походження, – розповів директор обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Степан Дністрян.

медики Тернополя

Моніторинг (тобто відстеження стану навколишнього середовища і здоров’я людей) лабораторія зобов’язана проводити безкоштовно. Однак надаватимуть і платні послуги, оскільки обслуговування такої установи дороговартісне. За словами Степана Дністряна, чималі кошти потрібні на купівлю тест-систем, оплату комунальних послуг тощо. Водночас, американська сторона ще відшкодує 60 відсотків вартості необхідних матеріалів цього року і 30 відсотків – наступного.

В Україні лабораторій особливо небезпечних інфекцій усього 9. Тернопільська обслуговуватиме також мешканців Чернівецької області. За рік установа спроможна проводити 30-50 тисяч аналізів.

Антоніна БРИК.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *