Потрібно звернутися до Європейського суду з прав людини? Пропонуємо адресу

Потрібно звернутися до Європейського суду з прав людини? Пропонуємо адресу

Звернення до Європейського суду з прав людини відбувається шляхом подання індивідуальної чи колективної заяви, форма якої має відповідати вимогам статті 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 47 Регламенту Суду. Переважна більшість заяв, поданих до Суду, визнаються неприйнятними, тобто Суд відхиляє їх навіть не розглядаючи по суті через невідповідність усім критеріям прийнятності. Рішення про визнання заяв неприйнятними є остаточними і не можуть бути оскаржені.

Для того, щоб Ваша заява не була відхилена Судом, важливо дотримуватися усіх критеріїв прийнятності. Перш ніж подати заяву, потрібно, ознайомтесь з документами в Інтернеті на сторінці Суду (www.echr.coe.int), Міністерства юстиції України (http://old.minjust.gov.ua) та/абоГоловного територіального управління юстиції у Тернопільській області (http://terjust.gov.ua).

Якщо Ви вже ознайомилися зі всіма документами, то завантажте формуляр заяви, заповнивши усі розділи без виключень, надсилайте до Суду разом із копіями усіх необхідних документів не з оригіналами, оскільки вони Вам не повертатимуться після завершення провадження. Не звертайтесь до Суду по паперову копію формуляру; роздрукуйте його самі, це збереже Вам час та убезпечить від запізнення з подачею заяви до Суду (ознайомтесь з Практичними рекомендаціями щодо подання заяви та Нотаткою для заповнення формуляру заяви, які доступні на сторінці Суду в Інтернеті).

Після того, як Ви заповните всі розділи формуляру заяви, надішліть його разом із копіями відповідних документів на таку адресу:

The Registrar

European Court of Human Rights

Council of Europe

F-67075 Strasbourg cedex

Бажано, аби Ви надіслали Вашу заяву рекомендованим листом, і обов’язково у терміни, визначені Конвенцією. Датою відправлення Вашої заяви, яку бере до уваги Суд, вважається дата на поштовому штемпелі. Зауважте, будь-ласка, що заяви можуть надсилатися лише поштою. У будь-якому разі, рекомендується відправити заяву якомога швидше після того, як провадження на національному рівні завершено остаточним судовим рішенням.

Т.ВОВК, перший заступник начальника управління, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Тернопільській області.
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares