Права – це те, чим наділений кожен, і вони в усіх рівні, включаючи людей з інвалідністю

Права – це те, чим наділений кожен, і вони в усіх рівні, включаючи людей з інвалідністю

Третього грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. Відзначення цієї дати в державі – це добра нагода підсумувати, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя людей, скривджених долею, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами. Адже ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.

Права – це те, чим наділена кожна людина, внаслідок того, що вона людина. Всі люди мають рівні права, включаючи людей з інвалідністю. Права людини – це права індивіда та обов`язки держави. Кожна держава несе відповідальність за забезпечення однакового ставлення до всіх людей незалежно від кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших поглядів, національності та соціального походження, майнового статусу, народження та інших ознак. Влада також відповідальна за надання соціального захисту, навчання, роботи, медичних послуг, а також доступу до науки і культури, свободи слова, свободи віросповідання, свободи асоціацій та права на участь у керуванні країною. Людська гідність і рівність – це ключові цінності прав людини.

Державне управління в галузі забезпечення соціальної захищеності інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, Міністерством охорони здоров’я України та органами місцевого самоврядування. Представники республіканських громадських організацій інвалідів є членами колегій центрального органу виконавчої влади з питань праці та соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я України. Центральний орган виконавчої влади з питань праці та соціальної політики спільно з іншими міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів здійснює розробку й координацію довгострокових і короткострокових програм по реалізації державної політики щодо інвалідів та контролює їх виконання. Фінансування заходів щодо соціальної захищеності інвалідів і дітей-інвалідів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі Фондом соціального захисту інвалідів, місцевих бюджетів, а також органами місцевого самоврядування за місцевими програмами соціального захисту окремих категорій населення за рахунок коштів місцевих бюджетів.

6 жовтня 2005 року в Україні прийнятий Закон України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», котрим визначені основні засади створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для усунення або компенсації наслідків, спричинених стійким порушенням здоров’я, функціонування системи підтримання інвалідами   фізичного, психічного, соціального благополуччя, сприяння їм у досягненні соціальної та матеріальної незалежності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 № 1686 затверджена Державна типова програма реабілітації інвалідів.

Також законодавчо закріплено порядок безоплатного забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації; безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, надання послуг з їх ремонту (Постанова Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами» (із змінами).

Згідно статті першої Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні », інвалід – це особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

На сьогоднішній день більш ніж 500 мільйонів мешканців планети є інвалідами (біля 10% населення світу). В Україні проживає більше 2,6 млн. громадян з обмеженими фізичними можливостями. У Тернопільській області понад 58 тисяч людей з інвалідністю. Практично – це кожен 18 -ий і з нас. При цьому спостерігається тенденція до збільшення кількості осіб, котрим необхідно надати належні умови для життєдіяльності та інтеграції в суспільне життя.

Безумовно, цей день неможливо назвати святковим, однак він підкреслює необхідність досягнення повного забезпечення рівних прав інвалідів та їх участі в житті суспільства.

Міжнародний день інвалідів – це день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особистими потребами в суспільстві та визначення планів з покращення їх життєвого рівня.

Сьогодні, в Міжнародний день інвалідів, ми ще раз звертаємось до сумління і совісті не тільки тих, хто зобов’язаний за службовим становищем дбати і піклуватися про інвалідів, але й до усіх людей доброї волі – розв’яжемо всі разом проблеми інвалідів, керуючись принципами гуманізму і справедливості.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області .

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *