Привокзальна площа у Тернополі. Бути чи не бути?

Привокзальна площа у Тернополі. Бути чи не бути?

vokzal11_142709447491

4 березня цього року на засіданні правління Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України (ТООНСАУ) розглядалося звернення голови правління ТООНСАУ О. Головчака від 23.02 2015 р. №4 до Тернопільського міського голови С. Надала про недопустимість забудови об’єктами комерційного призначення привокзального майдану м. Тернополя.

За результатами розгляду усі без винятку члени правління категорично засудили факт відведення земельної ділянки на привокзальному майдані м. Тернополя для комерційних об’єктів, яке було виконане з грубим порушенням чинних державних будівельних норм і законодавства України.

Позицію ТООНСАУ доведено для відома Тернопільському міському голові, а також управлінню містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради при розгляді цього питання на засіданні містобудівельної ради.

Будівництво на привокзальному майдані ще одного додаткового торгового комплексу, який, за замовленням “Тернопіль – Околиця”, запроектовано Івано- Франківською проектною організацією “Студія архітектури” (архітектор Ігнатюк Назар Олександрович) на земельній ділянці, яка учергове була надана міською радою без проведення земельного аукціону. Також, незважаючи на надзвичайно відповідальне, з точки зору містобудування, місце, можна думати, шо міська влада зумисно не замовила розроблення Детального плану території, який пройшов би громадське обговорення і врахував би думку громади міста.

Як підставу для розміщення такого об’єкту на привокзальному майдані, було «розроблено» Львівськими проектувальниками “Ярко і К” (архітектор Я.Чурилик), так зване, Історико – містобудівне (чомусь замість історико- архітектурне) обгрунтування, затверджене директором департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації п. Шергеєм Г.П., і яке по своїй суті не має жодного стосунку до містобудування.

Незважаючи на очевидні порушення Державних будівельних норм, начальником управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради п. Бесагою В.Й. було видано Містобудівні умови і обмеження. І оце все пройшло, так звану, Державну експертизу та одержало дозвіл славнозвісної інспекції Держархбудконтролю на виконання будівельних робіт.

З огляду на грубі порушення державних будівельних норм і чинного законодавства України, Тернопільська обласна організація Національної спілки архітекторів України та громадськість міста категорично заперечують будівництво торгового комплексу на привокзальному майдані і звертаються до міської ради, правоохоронних органів, усіх контролюючих служб і організацій вжити невідкладних заходів щодо негайного припинення цього будівництва.

Крім того, можна сказати, що жодна попередня міська влада не дозволяла собі такого, що дозволяє собі теперішня. Через невігластво і відсутність поваги до міста та елементарного розуміння проблем, норм і вимог щодо містобудування нею здійснюється бездумне руйнування основних об’ємно-планувальних композицій міста, за останні роки з розміщенням майже кожного чергового об’єкта будівництва погіршується вигляд міських вулиць, фактично місто перетворюється змість сучасного європейського на провінційне занедбане містечко.

А хто буде відповідати?

Untitled-1

Автор
Схожі публікації

2 коментарі

 1. Avatar
  Сергій

  На превеликий жаль міська влада Тернополя поводить себе як зграя злодіїв, яким зовсім байдужа історія і збереження архітектури нашого міста. Здається, що пани з міської ради зацікавлені тільки в отриманні “відкатів” за злочинне надання дозволів на “забудову”. До наших “можновладців” ніяк не дойде, потрібно охороняти і плекати історію свого міста, натомість вони поводять себе як зграя МАНКУРТІВ!!!

  Відповісти
 2. Avatar
  я тут живу

  В Тернополі є купа громадських організацій. Де вони? Чому не заступаються за місто? Як на Театральному майдані пашталакати, то без проблем. А тут нема. Де “Самооборона”, “Автомайдан”, народні депутати? Чому досі на посаді Шергей, який вклонявся регіоналівській владі? Він що, архітектор? Ви уявляєте, що хтось забудовує привокзальну площу Львова? Чьму таке можливе тільки в дошку патріотичному Тернополі. Ні, не патріотичному вже – продажному. То ж як якась громадська організація буде до чогось закликати, нагадаймо їй про привокзальну площу. НЕМА в Тернополі громадського руху. Є кишеньковий і ситуативний. Крапка.

  Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares