Регіонал ініціював прийняття закону, згідно з яким можна закрити будь-який сайт

Регіонал ініціював прийняття закону, згідно з яким можна закрити будь-який сайт

До Верховної Ради подали проект закону, у разі прийняття якого провайдери змушені будуть блокувати доступ до ресурсів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, або порушують права і свободи громадян, повідомляє «Кореспондент. Net».

зобов’язати інтернет-провайдерів за першою вимогою СБУ чи управління МВС по боротьбі з кіберзлочинністю надавати відомості про своїх абонентів і сервіси, які ті використовуютьЗаконопроект «Про захист інформаційного простору» з’явився на сайті парламенту минулої п’ятниці. Його подав заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності регіонал Володимир Олійник. Згідно з документом, пропонується низка правок до закону «Про захист суспільної моралі», спрямованих на контроль за роботою мережевих ресурсів.

Сам Олійник підкреслив важливість «недопущення розміщення на сайтах адресного простору українського сегмента інтернету, електронних ЗМІ відомостей, поширення яких заборонено законами».

Регіонал перелічив такі незаконні відомості, які можуть поширитись в Інтернеті. Сюди він зараховує пропаганду війни, міжнаціональної або міжрелігійної ворожнечі, насильства, жорстокості, інформацію, де є заклики до повалення державної влади, конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України.

Якщо закон схвалять, провайдерам доведеться видаляти подібні ресурси з мережі протягом доби після відповідного рішення суду на вимогу СБУ або МВС.

Крім того, Олійник планує зобов’язати інтернет-провайдерів за першою вимогою СБУ чи управління МВС по боротьбі з кіберзлочинністю надавати відомості про своїх абонентів і сервіси, які ті використовують. Провайдерів також позбавлять права інформувати користувачів про передачу таких даних правоохоронцям.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *