Рекорди областей України: де найлегше вести бізнес, де – найкраще навчають школярів, а на Тернопільщині…

Рекорди областей України: де найлегше вести бізнес, де – найкраще навчають школярів, а на Тернопільщині…

У 2018 році кожен регіон України відзначився своїми здобутками й перемогами. Вважається, що найбільші здобутки крани в площині агросектору, але насправді деякі регіони випереджають інші за кількістю відремонтованих доріг чи за найвищими результатами учнів із ЗНО. «Слово і Діло» пропонує подивитись, які рекорди та в яких галузях встановили області цьогоріч.

Під час опитування підприємців з’ясувалося, що найлегше вести бізнес у Вінницькій області, яка очолила регіональний рейтинг Doing Business у 2018 році.

Дослідження регіонів проводилося за шістьма ключовими складовими: створення підприємства, отримання дозволу на будівництво, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, під’єднання до електромереж та електронні сервіси.

З максимально можливих 600 балів Вінницька область набрала 334. Зазначимо, що відрив між першим і другим місцем – лише два бали. На другому місці опинилася Івано-Франківська (332 бали), на третьому – Житомирська (313 балів) області. До топ-5 потрапив Київ (311 бал) і Львівська область (309 балів).

Аутсайдерами рейтингу виявилися Луганська (260 балів), Запорізька (253 бали) та Чернівецька (247 балів) області.

Найбільшого приросту іноземних інвестицій змогла досягти Хмельницька область, де в 2018 році за 9 місяців в область вклали на 16,3% грошей більше порівняно з таким же періодом 2017 року.

У Харківській області найменше безробітних. За даними Держстату, серед працездатного населення кількість тих, хто не має роботи, становить 5,3%.

Натомість Чернівецька область може похвалитися тим, що цього року там найменша в країні заборгованість із виплати зарплат – 448 тис. грн.

Лідером із розвитку позашкільної освіти цього року стала Сумська область, де 70% школярів ходять до спортивних секцій, театральних гуртків чи до музичних шкіл і займаються іншими видами позашкільної освіти.

Найкраще готують дітей до вступу до вишів у Львівській області. Принаймні, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, які були отримані випускниками шкіл у 2018 році, найкраще із завданнями впоралися школярі Львівщини. На другому місці Черкаська область, далі йдуть Київська, Тернопільська та Харківська області.

Найбільше новозбудованого житла звели в Київській області – 11 тис. 482 квартири загальною площею 976,1 тис. кв. м. Це не дивно, адже в області спостерігається найбільший міграційний приріст населення – майже 70 тисяч внутрішньо переселених осіб, а в Києві обліковано 174 тис. 689 переселенців.

Але вимушене лідерство за кількістю облікованих переселенців зареєстроване в Донецькій області – 540,4 тис. осіб, що виїхали з окупованих територій. Також в області найбільша середньомісячна зарплата, яка становить 9 тис. 498 грн. Окрім того, в регіоні зафіксований найбільший приріст капітальних інвестицій.

Лідером з експорту товарів цього року стала Дніпропетровська область, де наторгували на 6,4 млрд дол. До того ж на Дніпропетровщині зафіксували найбільшу кількість підприємств – 27 тис. 892.

Одеська область стала рекордсменом одразу в кількох сферах. Область посідає перше місце за кількістю вкладених коштів у будівництво – 11,8 млрд грн. Також на Одещині зібрали найбільший урожай пшениці (23,5 млн центнерів), тому що в області до того ж ще й найбільші площі сільськогосподарських угідь, які перебувають у користуванні агропідприємств.

Детальніше – на інфографіці.

Натисніть на картинку, щоб збільшити!

Джерело: Слово і Діло.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *