Рятувальники закликають тернополян не спалювати суху траву та листя

Рятувальники закликають тернополян не спалювати суху траву та листя

Щорічно, як тільки зійде сніг і встановиться суха погода до пожежно-рятувальної служби області все частіше надходять повідомлення про загорання сухої трави на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей, на узбіччях і навіть практично у центрі міст та сіл.

17 березня підрозділи ДСНС області тричі залучались на гасіння пожеж, що виникли внаслідок випалювання сухої трави. Зокрема, рятувальники 17-ї державної пожежно-рятувальної частини ліквідовували пожежу піднавісу з соломою, яка виникла внаслідок спалювання сухої трави о 12:24 у с. Тустоголови Зборівського району. Цього ж дня, на відкритій території, поблизу с. Вільхівчик Гусятинського району черговим караулом 10-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління при допомозі місцевого населення ліквідовано пожежу сухої трави на площі 0,5 га. А в м. Бережани на вулиці Шевченка, вогнеборці ліквідували пожежу сухої трави на площі 0,04 га. Завдяки оперативним та професійним діям рятувальників вогонь не встиг поширитись на будівлі, розташовані неподалік.

Спалюючи минулорічні рослинні залишки та сміття горе-господарі саме в такий спосіб намагаються навести лад на присадибних ділянках, на полях та сінокосах, часто не усвідомлюючи якої непоправної шкоди завдають довкіллю. Адже вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини. Завдається значна шкода екосистемі.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.

Рятувальники закликають громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей. Пам’ятайте, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
За матеріалами прес-служби ДСНС у Тернопільській області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *