Що можна адвокату, а нотаріусу – ні?

Що можна адвокату, а нотаріусу – ні?

В управлінні обслуговування платників Тернопільської ОДПІ дали роз’яснення, стосовно правомірності здійснення торговельної діяльності особою, яка зареєстрована як адвокат.

Відповідно до ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Законом можуть бути встановлені обмеження на заняття підприємницькою діяльністю.

Підпунктом 4 пункту 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів визначено, що якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому ще й здійснює незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в податковій інспекції як фізична особа – підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

У такому разі, така фізична особа зобов’язана подати, особисто чи надіслати рекомендованим листом з описом вкладення, до податкової інспекції за місцем свого постійного проживання заяву за ф. № 5-ОПП з позначкою «Зміни» та копію документа, що підтверджує право  на провадження незалежної професійної діяльності (свідоцтва про реєстрацію, дозволу, сертифіката тощо).

Тобто, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть зареєструватись підприємцем за відсутності обмежень на заняття підприємницькою діяльністю, які встановлені законом.

Слід зазначити, що Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» – не заборонено займатись адвокатською діяльністю фізичній особі, яка зареєстрована як підприємець.

Однак, нотаріус такою діяльністю займатись не може. Це прописано у статті 3 Закону України  «Про нотаріат». Про це повідомили у в ідділі організації р оботи Тернопільської ОДПІ .




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares