Що тернополяни повинні знати про доступ до публічної інформації?

Що тернополяни повинні знати про доступ до публічної інформації?

Як зазначили у секторі організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг, станом на початок листопада до Тернопільської ОДПІ надійшло 45 запитів про надання публічної інформації. Отримані запити розглянуто у встановлений законом термін, 10 із них надіслано належним розпорядникам інформації, по чотирьох – відмовлено в задоволені запиту в зв’язку із не допуском до розголошення інформації з обмеженим доступом, по одному -надано роз’яснення.

Запитувачі зверталися з проханням надати інформацію щодо: терміну подачі звітності; стану надходження податків та митних платежів до бюджетів України; нарахованих та сплачених сумах податків та штрафних санкцій; отриманих доходів інших осіб; зняття з реєстрації платника податків; надання інформації по матеріалах перевірки та копій податкової звітності інших підприємств тощо.

Провівши аналіз отриманих запитів, фахівці інспекції наголошують: 1) запитувачі інформації ототожнюють такі поняття, як запит на отримання публічної інформації, звернення, надання податкової консультації, а також консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань державної митної справи, при цьому дані категорії звернень є різними за наступними ознаками: правовими підставами; визначенням понять;

формами; строком розгляду; змістом; вимогами оформлення; оплатністю тощо.

2) Згідно із частиною другою статті 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації » , цей Закон не поширюється на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, а саме Законом України «Про звернення громадян » .

3) Листи, які за змістом є зверненнями громадян (пропозиції, заяви, скарги тощо) мають бути оформлені з дотриманням вимог Закону України « Про звернення громадян » .

4) Запит на отримання публічної інформації має відповідати вимогам статей 1 та 19 Закону України « Про доступ до публічної інформації » .

Також, фахівці інспекції інформують, що станом на сьогодні, на єдиному державному веб‑порталі відкритих даних та на офіційному веб-порталі ДФС України оприлюднено 43 набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (додаток 1 «Перелік наборів даних ДФС, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних»).

Детальніше – у Центрі обслуговування платників, телефон для довідок: 43-46-10. Про це повідомили у в ідділ і організації роботи Тернопільської ОДПІ .
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares