Сьогодні Успіння праведної Анни: історія і традиції свята 

Сьогодні Успіння праведної Анни: історія і традиції свята 

Щороку 7 серпня православна церква святкує Успіння праведної Анни – матері Пресвятої Богородиці і земної бабусі Ісуса. Ця свята не згадується в чотирьох Євангеліях, але про неї розповідається в апокрифах. Православні дуже шанують Анну і вважають її покровителькою жінок і матерів.

Згідно із переказами, Анна народилася в I столітті до нашої ери в родині священика. Одружившись з Іоакимом, вона переїхала жити в Назарет Галілейський. Так сталося, що подружжя не могло мати дітей до глибокої старості, чим було дуже стурбоване. Втім, і Анна, і її чоловік старанно молилися Богу, щоб він подарував маленьке життя.

Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з маленькими пташенятами, Анна пообіцяла принести в дар Богу дитя, якщо воно у неї народиться. Після цього ангел Божий сповістив їй про народження доньки на ім’я Марія, через яку благословляться всі племена світу. В Єрусалимі свята праведна Анна зачала благословенне дитя й народила Пресвяту Діву Марію.

Відповідно до даної обіцянки, до трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім Іоаким та Анна привели її в храм Господній, де та виховувалася до повноліття. Сама ж свята Анна свої останні роки провела при храмі поруч із донькою і померла у віці 79 років, на 2 роки переживши свого чоловіка.

З нагоди Успіння праведної Анни церква проводить урочисті служби.

Віряни цього дня, зокрема, просять святу про зцілення від безпліддя, адже праведна Анна вважається помічницею у сімейному житті та покровителькою всіх жінок. Особливо вона допомагає тим, кому не вдається завести дітей. Також свята Анна є захисницею всіх скривджених і знедолених, допомагає побороти важкі недуги.

У це православне свято варто робити добрі справи, не лихословити, адже це може накликати на родину біди та хвороби. Всі помисли повинні бути світлими і чистими.

7 серпня вважається дуже вдалим днем для весілля і хрещення дитини, пише УНІАН.

Що не можна робити

Не можна ображати тварин і кричати на них, особливо на коней.

Лаятися матом в цей день – погана прикмета.

Не варто перераховувати гроші 7 серпня, інакше у вас будуть фінансові проблеми.

Прикмети погоди

У народному календарі сьогоднішня дата отримала назву Анна Холодниця, зимовказівниця або Анна Літня. Спостерігаючи за погодою цього дня, наші предки робили прогноз на зиму.

Якщо ранок видався похмурим і похмурим – зима буде морозною.

Теплий і сонячний день обіцяв суворі холоди.

Дощ 7 серпня означає, що зима буде сніжною і м’якою.

Яка погода до обіду, така і зима до грудня, а яка після обіду – така після грудня. Вважається, що саме від Анни починалися холодні передосінні світанки.

Якщо ніч із 7 на 8 серпня холодна, то зима буде ранньою і сніжною.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *