США закликали ООН направити в Україну посередницьку місію

США закликали ООН направити в Україну посередницьку місію

оонСША закликали Раду безпеки ООН направити в Україну міжнародну посередницьку місію. Про це повідомила після закінчення надзвичайного засідання Радбезу ООН, що відбулося 28 лютого у Вашингтоні і на якому розглядалася ситуація в АРК (Україна), посол США в Радбезі ООН Саманта Пауер (Samantha Power), повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«США закликали направити в Крим невідкладно міжнародну посередницьку місію, щоб розпочати деескалацію ситуації і продуктивний, мирний, політичний діалог серед усіх українських сторін», – сказала Саманта Пауер.

Відповідаючи на запитання про те, якою буде ця місія, вона наголосила на важливості того, щоб ця місія була незалежною, такою, що заслуговує довіри.

Крім того, посол зазначила, що США «заохочують усіх українців досягати їх прагнень шляхом мирного діалогу і ненасильницькими діями». «У комбінації з зусиллями нового уряду, з необхідною міжнародної допомогою досягти економічного відновлення і нової надії для майбутнього», – вважає Пауер.

Вона також запевнила, що в цей критичний момент для майбутнього України та українського народу США – з українським народом і підтримують їх у тому, що українці самі визначають свою долю, свій уряд, своє майбутнє.

«Ми глибоко занепокоєні повідомленнями про російське військове розгортання в Криму. США закликали Росію відвести збройні сили і дати можливість українському народові продовжувати далі з його урядом створювати своє майбутнє і робити це вільно, без побоювань. Ми закликаємо всі держави поважати суверенітет України», – заявила американський посол.

За її словами, наразі у міжнародного співтовариства «є можливість і відповідальність підтримати український народ і, роблячи це, запобігти непотрібному насильству».

Зазначивши, що днями «світ став свідком приголомшливої підтримки, яку новий український уряд отримав з усіх сторін», «ми визнаємо, що новостворений уряд потребує міжнародної підтримки, намагаючись покращити економічний провал і політичні помилки минулої адміністрації».

«Ключ до цього і до української стабільності та економічної безпеки залежить від здорових відносин з усіма сусідами, зокрема Росією та ЄС», – впевнена американський посол.

Водночас вона наголосила на необхідності для нового уряду гарантувати права меншин. «Цей меседж має бути почутий в Криму, де ми бачили дії і чули риторику, що може поставити під загрозу українську цілісність і стабільність. США засудять будь-який рух, що може підірвати український суверенітет і територіальну цілісність, які, як ми очікуємо, поважатимуть усі держави», – заявила Пауер.

«Найкращий шлях для людей Криму досягти їхньої мети – це мирно працювати в рамках встановленої політичної системи», – додала вона.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *