Стан корупції в Україні: Тернопільщина не входить до трійки найменш корумпованих областей (ІНФОГРАФІКА)

Стан корупції в Україні: Тернопільщина не входить до трійки найменш корумпованих областей (ІНФОГРАФІКА)

Організація «Transparency International» представила результати соціологічного дослідження «Рівень сприйняття корупції бізнесом», яке проводилося спільно з «ПриватБанк», «PwC Україна» та «GfK Ukraine». Про це повідомляє «Укрінформ».

123-222

У дослідженні відображено реальний стан справ з корупцією в Україні після Революції Гідності.

Також «Transparency International» опублікувала на своєму сайті щорічну доповідь «Індекс сприйняття корупції» (індекс вимірює рівень сприйняття корупції в державному секторі по всьому світу), в якому Україна посідає 142 місце в рейтингу, поряд з Угандою і Коморськими островами.

Соціологічне дослідження «Рівень сприйняття корупції в Україні» проводилося серед керівників українських підприємств у лютому-березні 2015 року. Мета – виявити комплексну картину реального стану справ з корупцією в Україні після подій Революції Гідності. За результатами дослідження, 57,2 відсотка опитаних вважають, що ситуація з корупцією за останні півроку залишилася незмінною, 27,7 відсотка відповіли, що ситуація погіршилася, 15,1 відсотка респондентів відзначають поліпшення ситуації. Опитування охопило 2,741 підприємство з усієї території України.

Оцінювання проводилось за шкалою від (-5) до (+5), де 0 означав незмінність ситуації. Найбільш корумпованими виявилися державні органи в Одеській (-1,34), Запорізькій (-1,31) і Хмельницькій (-1,23) областях. Менше корупції зафіксовано у Волинській (0,07), Закарпатській (-0,02) і Полтавській (-0,21) областях. У всіх інших регіонах керівники підприємств відзначають погіршення ситуації з корупцією.

Серед галузей економіки, які найбільше страждають від впливу корупції, лідером є сільське господарство. Йому український бізнес поставив оцінку -0,97 балів погіршення ситуації. Не набагато краща ситуація в галузях промисловості (-0,76), торгівлі (-0,73), транспорту та зв’язку (-0,61).

Представники бізнесу, які стикалися з корупцією, визначили найбільш корумпованими такі державні органи (станом на перше півріччя 2015 року): податкова служба (25 відсотків); Агентство земельних ресурсів (7,1 відсотка); Державну автомобільну інспекцію (5,1 відсотка); митницю (4 відсотки); Міністерство внутрішніх справ (4 відсотки); обласні адміністрації (3,7 відсотка); прокуратуру (3,3 відсотка); міліцію (3,2 відсотка); санітарно-епідеміологічну службу (2,9 відсотка); Державну реєстраційну службу (2,8 відсотка); суди (2,8 відсотка); пожежну службу (2,5 відсотка); медичні установи (1,7 відсотка); Державну архітектурно-будівельну інспекцію (1,6 відсотка); міськвиконкоми (1,4 відсотка).

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *