Степан Барна: «Кожного дня я намагався змінювати область на краще»

Степан Барна: «Кожного дня я намагався змінювати область на краще»

Голова Тернопільської ОДА розповів, що вдалося зробити за 365 днів на посаді.

Очільник області звітував на території занедбаної Теребовлянської військової частини. Це місце обрав не випадково. Вона – одна з найстаріших у краї і вже багато років не використовувалася за призначенням. Степан Барна запевнив – до кінця 2016-го військову частину відновлять. На це вже виділили 14 мільйонів гривень. Також планують розпочати роботи з реконструкції та переобладнання військових частин у Чорткові, Кременці та Бережанах.

– У перспективі ця реформа дасть можливість розмістити на території області щонайменше 5000 військовослужбовців і створити на Тернопільщині штаб дивізії, – зазначив голова ОДА.

Наша область – лідирує у будівництві фортифікаційних споруд в зоні АТО

Під час зустрічі Стапан Барна розповів журналістам, за що ледь не отримав першу догану на посаді, чи шкодував за депутатським кріслом та чим сьогодні дивує Тернопільщина всю Україну. У своєму виступі відзначив, що цей рік був непростим, у першу чергу для країни, а також для нього. Однак, за 365 днів вдалося зробити чимало у різних сферах завдяки співпраці органів місцевого самоврядування, державної влади, правоохоронних органів, народних депутатів України та волонтерів.

Зізнається, перші два місяці важко було змиритися з посадою, на яку призначив його Президент України. Але сьогодні він не шкодує, що змінив депутатське крісло на роботу в ОДА.

– Зараз набагато комфортніше бути депутатом Верховної Ради, аніж управляти областю, – додав Степан Барна. – Але одне діло – говорити, інше – переходити до дій. На цій посаді у нас є неабиякі здобутки, за які мені не соромно.

Пригадав очільник області і перші дні роботи на посаді та масштабні завдання, які потрібно було виконувати негайно.

– Через три дні після мого призначення я ледь не отримав першу догану, – зізнався Степан Степанович. – А все через те, що Тернопільщина не почала будівництво фортифікаційних споруд в зоні АТО. Зараз мені приємно констатувати, що наша область стала лідером у цій справі. Готові об’єкти були передані на баланс Міністерства оборони України в липні-серпні 2015-го року. Наші будівельники працювали на межі з підконтрольними терористам територіями і облаштували більш як сімнадцятикілометрову лінію оборони. Лише за один тиждень у квітні минулого року нам вдалося сформувати перший будівельний загін у складі 97 працівників та 23 одиниць будівельної техніки. Будівництво тривало чотири місяці, участь взяли понад 150 будівельників краю, задіяно понад 30 одиниць важкої техніки та механізмів.

Також завдяки підписанню Меморандуму про розширення співпраці з ДК «Укроборонпром», 5 підприємств області тепер випускають 11 видів продукції для потреб української армії. Особливу увагу на Тернопіллі приділяють соціальному захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Зокрема, для трьох сімей загиблих та одного учасника АТО – інваліда придбано квартири за кошти обласного бюджету. Загальна сума одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців склала 26,6 млн грн. На сьогоднішній день 1 137 учасників АТО вже оформили право власності на земельні ділянки. Ще 2 634 особам надано дозволи на розробку землевпорядної документації. 385 дітей учасників АТО відправили на оздоровлення та відпочинок, в тому числі 202 дітей – в країни Європи.

На розвиток краю – 127, 6 мільйонів

За словами Степана Барни, у 2015 році Тернопільщина отримала 127,6 млн грн на соціально-економічний розвиток та реалізацію інвестпроектів та програм. «95 млн грн – Держфонд регіонального розвитку, 5 млн грн – державні капітальні видатки, 27,6 млн грн – субвенція з Держбюджету. Як результат, на 45 об’єктах проведено реконструкцію та ремонт. Серед них: Тернопільський обласний перинатальний центр «Мати і дитина», капремонт 4 паливних у навчальних закладах Шумського району, реконструкція загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1 у м. Зборів, продовжено будівництво Державного архіву області», – розповів голова ОДА.

У 2015 році в економіку області вкладено понад 3,5 млрд гривень капітальних інвестицій. Це – на 15,2% більше, ніж у 2014 році. При тому, що за період з 2013 по 2014 роки – спостерігався спад на 28,3%.

– Вперше за всю історію Тернопільської області ми намагаємось відкрити її для міжнародних інвестицій, – зазначив Степан Барна. – Ми хочемо показати, що навіть в умовах війни, яка триває на Сході України, ми можемо зробити економіку конкурентноздатною. Це вдасться, якщо ми створюватимемо всі умови для надходження інвестицій, покажемо міжнародним делегаціям, що область готова до реформ, що вона може змінюватися і створити всі умови для роботи іноземних інвесторів.

У 2015 році Тернопільщину відвідали 30 іноземних делегацій з Австралії, Вірменії, Ірану, Канади, Сербії, США та країн Євросоюзу. Лише за чотири місяці 2016 року у нас побувало 17 офіційних делегацій.

– Мені сподобалася розмова з послом Японії, – додає очільник області. – Буквально напередодні було прийнято рішення компанії «Сумітомо» про відкриття виробничих потужностей у Чорткові та 2 тисяч робочих місць. Він розповів, що запитував представиків компанії, чи виникали проблеми, вони відповіли, що вперше за всю діяльність посольства Японії в Україні у них не виникло жодних проблем з точки зору співпраці з владою в реалізації проекту на Тернопільщині. Ми не можемо цим не пишатися. Саме завдяки співпраці з іноземними партнерами маємо позитивні показники експорту. Лише за січень-лютий 2016 року Тернопільщина демонструє позитивне сальдо в 6%. У той час, як по Україні зниження цього показника складає близько 40%.

Розвиток переробної галузі та тисячі робочих місць

Тернопільщина досягла значних успіхів у промисловій та аграрній сферах.

– Протягом року я намагався довести, що у нашій області може розвиватися не тільки сільське господарство, – зазначив Степан Барна. – Вона може бути не лише сировинним придатком, а й потужним переробним центром, який створюватиме нові робочі місця.

Зокрема, реалізовано проект з виробництва електричних в’язок для автомобілів “audi” серії В9 на базі ТОВ «СЕ Борднетце-Україна». В результаті створено понад 500 нових робочих місць та розпочато новий проект, який передбачає створення ще майже 2 тис. робочих місць. Відкрито нову лінію з пошиття одягу Спільного українсько-естонського підприємства «Сегеш-Україна». Також відкрито філію з виробництва мінеральних добрив у м. Кременець ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна».

Набирає обертів інвестиційна діяльність в галузі АПК. Вводяться в дію нові об’єкти та створюються додаткові робочі місця. Загалом за минулий рік сільгосппідприємствами освоєно капітальних інвестицій на суму понад 468 млн грн. Забезпечено роботу 7 спиртових заводів, якими вироблено 3,2 млн декалітрів етилового спирту та відновлено три заводи.

Степан Барна запевнив: зміни на Тернопіллі лише розпочинаються. Тож на 2016 разом зі своєю командою запланував надзвичайно багато роботи. Зокрема, заплановано відкриття після капремонту травматологічного відділення районної лікарні у місті Борщів, перинатального центру «Мати і дитина» у Чорткові, шкільного басейну у Козові, сучасного кардіоцентру на базі обласної лікарні, центру надання адміністративних послуг у Шумську, придбання 12 шкільних автобусів, ремонт у 30 школах та 2 дитсадках та багато іншого. На розвиток територіальних громад очікується фінансування 141, 5 млн. грн. та понад 300 млн. грн. – на соціально-економічний розвиток та реалізацію інвестпроектів та програм.

– Я переконаний, спільними зусиллями нам вдасться все це втілити в життя, – запевнив Степан Барна. – Хочеться, аби жителі області повірили, що зміни є, що вони тривають. І це лише початок. Єдиною командою ми й надалі будемо реалізовувати реформи в області, щоб людям було комфортно жити, і вони могли пишатися своєю малою Батьківщиною.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *