Страховий стаж до трьох років: відображаємо у листку непрацездатності

Страховий стаж до трьох років: відображаємо у листку непрацездатності

Неодноразово трапляються, що страховий стаж для оплати тимчасової непрацездатності за страховими випадками, що настали з 1 січня 2015 року, менший 3 років. Як та де у такому випадку зазначити про це у лікарняному?

Соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності і витратами на похованням із 1 січня 2015 року регулюється новим актом законодавства – Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-XIV (у редакції Закону України від 28.12.2014 року № 77-VIII; Закон № 1105). Одночасно із набранням чинності Законом № 1105 втратив чинність Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 року № 2240-III, яким до цього часу визначалися розміри допомоги з тимчасов оїнепрацездатності (згідно з Прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 року   № 77-VIII).

Отже, з 1 січня 2015 року лікарняні виплачується застрахованим особам у розмірах, установлених частиною першою статті 24 Закону № 1105: 50 відсотків середньої зарплати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років; 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до 5 років; 70 відсотків середньої зарплати (доходу)- застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 8 років (раніше – 80 відсотків ); 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 8 років; 100 відсотків середньої зарплати (доходу) – застрахованим особам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів».

Страховий стаж зазначають на зворотному боці бланка лікарняного, затвердженого наказом МОЗ, Мінпраці України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі – Наказ № 532/274/136-ос/1406). Так , у графі, що заповнює відділ кадрів або уповноважена особа, є можливість підкреслити один з варіантів кількості років страхового стажу: Страховий стаж на день настання непрацездатності: до 5 років, від 5 до 8, від 8 і більше років. Згідно з частинами 8, 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105, до приведення законодавства України у відповідність цьому закону, закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому закону; нормативно-правові та розпорядчі акти Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності діють до затвердження відповідних рішень Фондом. Отже, бланк лікарняного, затверджений Наказом № 532/274/136-ос/1406, діє до затвердження нового бланка. Ураховуючи необхідність зазначити страховий стаж на бланках листків непрацездатності відповідно до Закону № 1105, страхувальникам можна рекомендувати вказувати відомості про страховий стаж до 3 років на вільному місці відповідної графи форми. Наприклад: с траховий стаж на день настання непрацездатності: до 3 років до 5 років, від 5 до 8, від 8 і більше років . Про це повідомили уГоловн ому територіальному управлінн і юстиції у Тернопільській області .




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares