Теребовля запрошує на Свято замку

Теребовля запрошує на Свято замку

10 липня Свято замку відбудеться у Теребовлі. У рамках заходу також пройде VІ регіональний фестиваль мистецтв «Забави у княжому місті». Про це повідомляють у прес-службі Тернопільської ОДА.

Замок має давню історію.  Фортецю, що збереглася до сьогоднішнього дня, збудували у 1630 роки на біля обриву високого плато (51 метр) на правому березі Гнізни. Замок складений з різного розміру блоків і плиток теребовлянського пісковику. У плані він становить неправильний трикутник. Рештки стін, які збереглися, 4-5 метрів завтовшки, висот а – до 18 метрів, загальна довжина – 107 метрів.

Мури замку сходяться у мисовій частині плато до величезної еліпсоподібної вежі-бастеї, яка значно виступає за межі оборонних мурів. На мурах і бастеях були бойові внутрішні дерев’яні галереї, від яких збереглися гнізда для балок.

Гостей свята чекає цікава та насичена культурно-розважальна програма.

О 14 год ини- офіційне відкриття фестивалю біля пам’ятника князю Васильку, відтак учасники вирушать на Замкову гору.

О 15. 30 – розпочнеться концерт за участю творчих колективів областей України, Тернопільщини та району.

Крім того, у рамках фестивалю буде діяти виставка робіт майстрів народних художніх промислів Тернопільщини та Теребовлянщини, відбудуться спортивні змагання.

Свято замку у Теребовлі є частиною загальнообласної програми Тернопільської облдержадміністрації, за задумом якої такі дійства проведуть в різних замках області. Свята замків вже відбулися в Збаражі, Кременці,  Бережанах, Сидорові, Скалаті. Після Теребовлі естафету прийме Чортків. Тут Свято замку пройде 24 липня .


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares