Тернопіль може залишитися без Палацу щастя?

Тернопіль може залишитися без Палацу щастя?

Приміщення, у якому наречені півстоліття поєднували свої долі, наразі, за рішенням суду, належить Ощадбанку України.

З цього приводу відбулася прес-конференція за участю начальника головного управління юстиції в області Ігоря Бандури, начальника реєстраційної служби Ярослава Пікуля, першого заступника голови облради Сергія Тарашевського та міського голови Тернополя Сергія Надала. Організатори мали на меті через ЗМІ довести до відома тернополян, що незабаром місто може залишитися без Палацу урочистих подій, і закликати місцеву владу та громадськість об’єднатися для вирішення цієї проблеми.

РАЦС Тернопіль

Перший поверх віддали банку

Як повідомив Ігор Бандура, сьогодні виникла реальна загроза щодо подальшого перебування міського відділу реєстрації актів цивільного стану в приміщенні за адресою Майдан  Волі, 2. Річ у тім, що 14 березня цього року Тернопільський господарський суд визнав за філією акціонерного товариства «Ощадний банк» право власності на перший поверх, який, згідно з рішенням виконавчого комітету, уже понад півстоліття займає РАЦС. Оскільки судове рішення набрало чинності, воно підлягає обов’язковому виконанню. Відтак, уже сьогодні АТ філії «Ощадбанку» має повне право звернутися до державного реєстратора і отримати свідоцтво про право власності. За словами Ігоря Бандури, переговори з керівництвом «Ощадбанку» щодо укладення договору терміном на два роки й одинадцять місяців на подальше перебування РАЦСУ в займаному приміщенні виявилися безрезультатними. Банк погодився лише на два місяці. Отож, уже після 18 грудня приміщення мають звільнити. Якщо цього не буде зроблено, згідно з умовами договору, РАЦС щомісяця сплачуватиме банку штраф у розмірі однієї тисячі гривень.

Ігор Бандура також розповів передісторію виникнення цієї проблеми. Зокрема зауважив, що за ініціативи чинного міського голови 13 грудня минулого року виконком міськради постановив визнати та оформити право власності за державою Україна в особі Міністерства юстиції України на нежитлові приміщення першого поверху площею 333, 5 м кв. за адресою Майдан Волі, 2. Банк не погодився з таким рішенням і подав позов до суду. Суд, у свою чергу, визнав право власності за «Ощадбанком». Однак, як стверджує Ігор Бандура, навіть прийняття такого рішення не може заперечити той факт, що це майно, як постановив виконавчий комітет, належить територіальній громаді. Адже згідно з архівною копією від 6 березня 1963 року рішенням виконкому № 119 Тернопільської міської ради депутатів і трудящих було вирішено заснувати у Тернополі Палац щастя, де проводити реєстрацію шлюбів, народжень, вручення перших паспортів та інші урочисті події в житті громадян. Також було прописано звільнити на першому поверсі будинку № 2 на Площі Свободи приміщення і пристосувати під Палац щастя. Весь цей час будинок перебував у власності територіальної громади, яка своїм коштом облаштувала перший поверх, навіть  взяла на себе витрати, пов’язані з переселенням двох сімей, які мешкали на другому поверсі. Однак з часом філія АТ «Ощадбанк» якимось чином набула права власності на другий поверх, хоча підтверджуючих документів щодо оформлення цього права власності, як стверджує Ігор Бандура, не виявилося ні в бюро технічної інвентаризації, ні в архіві, ні в обласній раді. Немає і оригіналу реєстраційного посвідчення, яке б підтверджувало оформлення права власності за банком.

 

Слово за громадою

Незважаючи на низку непорозумінь, пов’язаних з оформленням за «Ощадбанком» права власності, факт залишається фактом. Як наголосив Ярослав Пікуль, де-юре суд прийняв рішення і воно є обов’язковим для виконання. Та навіть у випадку, якщо РАЦС ще деякий не виселятимуть, ні головне управління юстиції, ні реєстраційна служба не мають правових підстав вкласти хоч якісь кошти у поточні ремонти.

-Для того, аби провести необхідні роботи, – зауважив Ярослав Пікуль, – ми повинні надати казначейству договір оренди цього майна. – Торік у приміщенні горіла електропроводка. У результаті  три дні не працювали реєстри, що призвело до утворення великих черг. Якщо своєчасно не вжити заходів, ситуація може повторитися, адже попереду зима, а це означає, що навантаження на електропроводки посилиться.

 

Шукати не крайнього, а вихід із ситуації

На важливості розв’язання даної проблеми наголосила  начальник відділу реєстрації актів цивільного стану головного управління юстиції Ольга Гуль. Вона зауважила, що у міськвідділі щороку реєструють понад 7 тисяч записів про реєстрацію актів цивільного стану, серед яких 3 тисячі новонароджених, понад 2 тисячі шлюбів, 2 тисячі смертей, понад 200 розірвань шлюбів та змін прізвищ. На РАЦС покладено й низку інших важливих функцій.

Своїми міркуваннями з приводу проблеми, що виникла, поділився і Сергій Тарашевський. Він переконаний, що Палац урочистих однозначно повинен залишатися на місці, визначеному історично.

 

Переселення РАЦСу не загрожує?

Міський голова Сергій Надал запевнив, що він особисто та міська рада вжили всіх заходів, аби це приміщення було власністю громади. Однак, суд прийняв інше рішення. Водночас, очільник міста заявив, що наразі існує домовленість з керівництвом банку про те, що приміщення буде надано РАЦСУ в оренду терміном на два роки одинадцять місяців. За його словами, готується спеціальний проект рішення на сесію міської ради, яка відбудеться 31 жовтня. У ньому йдеться про те, що місто зменшує банку орендну плату задля того, аби компенсувати перебування відділення РАЦСУ. Поточні ж видатки повинне взяти на себе управління юстиції за рахунок надання платних послуг.

Як розвиватимуться події далі, покаже час. «Наш ДЕНЬ» інформуватиме про це своїх читачів.

Віра КВАСНИЦЯ.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *