Тернопільська журналістка Олена Мудра створила понад сотню цікавих телепрограм для найменших глядачів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Міжнародний день дитячого телебачення та радіомовлення нещодавно відзначили в Україні. Це свято спонукає усіх нас замислитися над тим, що дивляться наші діти, який приклад переймають з екранів телевізорів та комп’ютерів.

6

Фахівці переконані: дефіцит якісних дитячих програм передусім пов’язаний з тим, що вони неприбуткові, а їх виробництво коштує дорожче. Однак дітям потрібні хороші інформаційні, пізнавальні, навчальні, навіть розважальні передачі. Тож з нагоди свята хочеться розповісти про тих сміливців, які все ж наважуються працювати для найменших.

У тернопільської дітвори є чудова можливість вчитися та розвиватися за допомогою цікавої програми «Телевітамінки», яка виходить на каналі ІНТБ. ЇЇ автор – креативна та цікава журналістка Олена Мудра. З її легкої руки у світ вийшло більше сотні 15-хвилинних «Телевітамінок», а це 26 годин якісного корисного відео.

– Мені завжди хотілось, щоб тернопільські програми для малюків були цікавими і щоб діти в них були, як діти, а не як роботи зі штучними голосами, – каже Олена Мудра. – Щоб сміялися, були задиркуваті, трішки нечемні, допитливі, і пригоди щоб в них були насправді.

Коли з’явилась можливість створити дитячу програму на телеканалі ІНТБ, радості Олени не було меж. Вона відразу ж погодилася і почала працювати над цим проектом.

– Важко було спочатку придумати назву, – зізнаєься жінка. – І раптом з’явилася ідея «Телевітамінок». Це такий собі корисний час біля телеекрану, який допомагає розвитку дитини, як вітамінки. Минуло три роки, ми разом з творчою командою ІНТБ Надією Калінчук, Віталієм Шевчуком, операторами Василем Псуєм, Антоном Киричуком випустили 26 годин відео для школярів та батьків. А це 104 програми по 15 хвилин кожна. «Телевітамінки» уже стали дипломантами Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко», а ще у нас є своя аудиторія, яка чекає щонеділі зранку виходу нової програми. Ми також є і в Інтернеті.

Олена Мудра разом з творчою командою каналу активно працюють над кожною програмою, щоразу вигадують цікаві теми. Це і краєзнавчий напрямок – подорожі Тернопільщиною та Україною, етнографічний – вивчення народних традицій разом з майстрами, спортивний.

– Наприклад, нещодавно розповідали про наших юних спортсменів із школи “Екстрім”, які неодноразово перемагають на чемпіонатах України, – додає Олена. – Також ділимося цікавинками про роботу гуртків центрів технічної та екологічної творчості, проводимо різні майстер-класи. Навесні малюємо писанки, влітку плетемо віночки, восени – дідухи, виготовляємо годівнички для птахів, готуємо оригінальні страви. Іноді запрошуємо на програму цілі класи, аби зацікавити дітвору чимось корисним.

Усе це дає можливість дітям імпровізувати, проявляти свої таланти.

25

24

23

22

21

20

19

18

17

16

15

14

13

12

11

10

8

7

4

3

 

2

Юля ТОМЧИШИН.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares