Тернопільська «Зоринка» привезла перемогу з престижного фестивалю

Тернопільська «Зоринка» привезла перемогу з престижного фестивалю

Поляки аплодували нашим дітям стоячи

Унікальна дитяча хорова школа «Зоринка» вже понад тридцять років є острівцем інтелігентності й талантів у Тернополі. Співом юних артистів захоплюється світ.

Поляки аплодували нашим дітям стоячи«Зоренятам» аплодували Угорщина, Австрія, Німеччина, Болгарія, Словаччина, Росія… У колекції школи – понад 20 нагород із найпрестижніших міжнародних конкурсів.

А недавно тернопільські хористи знову викликали захоплення міжнародної спільноти. Цього разу юні артисти підкорили Польщу. На міжнародному хоровому фестивалі-конкурсі церковної музики «Хайнувка», який відбувся у місті Бялисток, народна капела школи здобула першу премію!

– Цей конкурс проходить у Польщі вже 32-ий рік поспіль, – розповіли керівники «Зоринки» Ізидор та Анжела Доскочі. – Туди їдуть досвідчені колективи, бо духовну музику співати непросто. Цього року на конкурсі виступали 27 хорових колективів із України, Росії, Білорусі, Польщі, Естонії, Болгарії та Молдови. Радісно, що талант наших дітей оцінили.

«Зоринку» визнали найкращою серед дитячо-юнацьких хорів. Перемогу тернополяни розділили з хором хлопчиків із Києва.

На конкурсі «зоренята» були наймолодшими. Досвідчені учасники колективу – дванадцятеро цьогорічних випускників хорової школи – не змогли поїхати у Польщу через іспити. Тож підкорювали європейську публіку діти віком 9-13 років.

Хоч на міжнародних конкурсах це не прийнято, учасники журі не приховували своїх вражень від виступу тернополян. «Такі маленькі діти – і так чудово співають!», – із захопленням ділилися враженнями професори європейських консерваторій.

Тепло зустріла маленьких хористів і публіка. Костюми в клітинку, у яких «зоренята» виступають тридцять років, уже впізнають на світовій сцені.

– Поляки аплодували нашим дітям стоячи, – зі сльозами на очах розповідає Ізидор Доскоч.

Після конкурсу тернополяни виступали у так званому концерті дружби в старовинному соборі, зал якого був заповнений людьми. А повернувшись у Тернопіль, потішили своїх прихильників виступом в обласній філармонії. Публіка довго не відпускала виконавців, були овації та квіти…

Влітку «Зоринка» йде на канікули. А ближче до осені знову зазвучать голоси дітей, які співають, мов ангели…

До речі, у школу приймають малечу з шести років. Навчають тут не лише співу та музиці, а й шляхетності, відповідальності. Приходьте зі своїми дітьми – двері «Зоринки» відчинені для всіх.

Антоніна БРИК.

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares