Тернопільські діти підхопили екзотичний вірус

Тернопільські діти підхопили екзотичний вірус

На Гусятинщині в Хоросткові перенесли недугу понад 30 вихованців садочка. Спочатку батьки вирішили, що їхні діти підхопили звичайний стоматит. Коли в малюків почали відшаровуватись нігті на руках і ногах, викликали медиків. Лікарі констатувати, що це екзотичний вірус Коксакі.

– Почали облазити нігті, я думала, що дитина нігті прищемила дверима, – розповідає мама одного з вихованців дитсадка Тетяна.

Батьки забили на сполох, коли нігті почали відшаровуватися в багатьох дітей. Наприкінці минулого тижня в садочок таки викликали бригаду епідеміологів.

Лікарі встановили, що діти перенесли ентеровірусну інфекцію. Це захворювання викликається великою кількістю збудників, серед них і вірус Коксакі. Він є в ґрунті, стічних та водопровідних водах. Поширюється повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті.

– Ентеровірусні інфекції можуть мати безліч проявів, – розповідає завідуюча відділом епіднагляду Тернопільського обласного лабораторного центру Марія Павельєва. – Це кишкові розлади, висипання на шкірі та слизових, гострі респіраторні захворювання.  Залежно від клінічних проявів, може бути температура, але не завжди.

Інкубаційний період – від 2 до 10 днів, у цей час хворі можуть інфікувати інших. Занедужати можуть і дорослі, але в основному  найчастіше хворіють діти від 3 до 10 років.

Хвороба ця лікується вдома, кажуть епідеміологи. Однак місцеві лікарі вчасно не встановили діагноз, тому вона набула масового поширення. Відпадання нігтів – це наслідок перенесеного захворювання ще кілька місяців тому.

Раніше цей прояв був описаний у Туреччині та Кореї. Проте ентеровірусні інфекції, кажуть медики, не є чимось новим для українців. Це сезонне захворювання, яке є щороку влітку та на початку осені.

Вихованці садочка, де виявили хворобу, зараз почуваються добре. Тому закривати заклад на карантин наразі не планують. До слова, медики просять тернополян не панікувати та заспокоюють: епідемії цієї інфекції, зокрема вірусу Коксакі, у місті немає.

Щоб уникнути недуги, необхідно уникати контакту з хворими, а також ретельно слідкувати за особистою гігієною та обов’язково мити руки. А при будь-яких ознаках захворювання необхідно негайно звертатись до лікаря.

Юлія ШВЕЦЬ.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares