Тернопільські, львівські та закарпатські журналісти обговорили основні проблеми інтернет-журналістики

Тернопільські, львівські та закарпатські журналісти обговорили основні проблеми інтернет-журналістики

Відеоміст про нові медіа, які усе більше завойовують медіа-середовище, відбувся між журналістами Тернополя, Львова та Ужгорода. «На живо» обговорювали питання етичні, моральні, професійні та економічні.

Захід було організовано у рамках проекту «Школа новітніх регіональних медіа на базі незалежного Тернопільського прес-клубу як інструмент демократизації українського суспільства» за підтримки «Українського медійного проекту» (У-Медіа) Інтерньюз НетворкТак, дискусія виникла щодо важливості поєднань швидкості й точності поданої на сайт інформації. Особливу увагу було звернено на дотримання журналістських стандартів в інтернет-виданнях. На жаль, журналісти трьох міст констатували: дуже малий відсоток цих видань дотримується основних «правил гри». За шестибальною шкалою красна їм оцінка – 1-2.

Особливу увагу було приділено і дотриманню авторських прав. Журналісти наголошували на тому, що у кожному місті існує чимало анонімних сайтів, кореспондентів яких ніхто ніколи не бачив, котрі «цуплять» інформації з інших видань, подають дуже часто неперевірені «смажені» факти і таким чином стають популярними, беручи «на гачок» багато користувачів.
Власне, ця теза спонукала до розмови на дуже цікаву тему – як навчати суспільство користуватися інформацією. Журналісти зійшлися на тому, що потрібно формувати спільноту фахівців, які уже у нових медіа будуть визнавати європейські та світові стандарти журналістики і створюватимуть справді професійні, незаангажовані соціально відповідальні перед користувачами портали.

Активно обговорювалося і економічне питання, бо, як з’ясувалося, в усіх містах проблеми щодо цього ідентичні.

Журналісти домовилися, що такі «живі» спілкування потрібно проводити частіше, обмінюватися ідеями і виробляти спільні думки щодо наближення українських новинних сайтів до кращих взірців стандартів журналістики.

Захід було організовано у рамках проекту «Школа новітніх регіональних медіа на базі незалежного Тернопільського прес-клубу як інструмент демократизації українського суспільства» за підтримки «Українського медійного проекту» (У-Медіа) Інтерньюз Нетворк.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *