Тернопільські «швидкі» осучаснять і обладнають GPS

Тернопільські «швидкі» осучаснять і обладнають GPS

До кінця року у області запрацює єдиний диспетчерський центр надання екстреної медичної допомоги. На Тернопільщині планують обладнати автомобілі «швидкої» GPS-навігаторами, а всі виклики від населення звести в єдину службу.

Як повідомили у прес-службі облдерж адміністрації, уже до кінця року на Тернопільщині запрацює єдиний диспетчерський центр надання екстреної медичної допомоги. Він дозволить мінімізувати швидкість приїзду медиків до пацієнта та ефективно скоординувати роботу понад сотні машин швидкої допомоги.

– Виклики від жителів Тернопільщини прийматиме єдина структура, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук. – Роботи щодо її створення розпочалися в серпні. Наразі у нас працює диспетчерська служба, проте вона не є одним цілим. Невдовзі єдиному диспетчерському центру підпорядковуватимуться всі медичні бригади, що функціонують в області.

Диспетчери перенаправлятимуть інформацію до карет «швидкої», локалізація яких відображатиметься на інтерактивній карті. За словами Богайчука, наразі встановлюють необхідне для цього електронне обладнання.

– Подібні центри є у декількох областях України – Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, – додав Богайчук. – Тернопільський відзначатиметься тим, що додатково матиме ще багато інших опцій, які значно покращуватимуть роботу екстреної медичної допомоги. Для прикладу, під час руху «швидкої» перемикатимуться світлофори, а самі транспортні засоби будуть оснащені GPS-навігаторами.

Створення єдиної оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги у Тернопільській області визнали пріоритетним у конкурсі відбору проектів, що фінансуються з Фонду регіонального розвитку. Реалізація проекту коштуватиме 7 млн. 600 тис. грн. З них: кошти Фонду регіонального розвитку – 4,5 млн. грн., місцевого бюджету – 3,1 млн. грн.

До слова, згідно даних центру екстреної медичної допомоги, всього в області 128 автомобілів швидкої медичної допомоги, з них 57 з терміном експлуатації понад 10 років. Капітального ремонту потребують 37 автомобілів, а підлягають списанню – 22. Загалом, для ефективної роботи служби екстреної меддопомоги  в області необхідно ще 55 автомобілів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *