Тернопільські спортсменки готуються до чемпіонату Європи

У Кіровограді завершився чемпіонат України серед молоді, який був основним етапом відбору на чемпіонат Європи у цій віковій групі.

Такі змагання 9-12 липня відбудуться у Таллінні (Естонія). Незважаючи на те, що погода була не дуже сприятливою, – постійний дощ із сильним вітром, ряд українських атлетів виконали норматив на участь у континентальній першості. Серед них тернопільська спортсменка Наталія Солтан (на фото), яка у бігу на 5 тисяч метрів з результатом 16.18,47 с завоювала друге місце і виконала норматив майстра спорту. Наталя представляє обласну ШВСМ (тренери Юрій Рикалов та Олександр Степанюк), навчається у Тернопільському Національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

Ще однією срібною призеркою, що здобула право участі у чемпіонаті Європи, стала студентка ТНЕУ Тетяна Фетіскіна, яка виступає за Київ-Тернопіль. У метанні спису спортсменка показала результат 53,61 м і посіла друге місце. Тренер атлетки Василь Яковів.

Також срібну медаль виборов у стрибках в довжину і тернопільський легкоатлет Сергій Крук (на фото). Результат спортсмена – 7 м 36 см. Сергій є студентом Тернопільського Національного педагогічного університету, тренується в обласній ШВСМ під керівництвом Михайла Васірука.

Щодо інших результатів, то ще одна представниця Тернопільського педуніверситету Оксана Ралько, яка виступає за Київ-Тернопіль, у бігу на 400 метрів у фіналі посіла 5 місце (результат 57,49 с). Тренер спортсменки Олександр Степанюк. На дистанції 5000 метрів Наталія Олійник з результатом 18.15,85 с була шостою (ТНПУ імені Гнатюка, ШВСМ, тренер Ольга Стефанишина).

Додамо, що незабаром у Кіровограді відбудеться «дорослий» командний чемпіонат України з легкої атлетики. Там українські атлети ще раз зможуть поборотися за можливість виступити на чемпіонаті Європи. Окрім того, як повідомляє Федерація легкої атлетики України, за технічних причин зараз не зуміли провести змагання у метанні молоту та метанні диску – вони відбудуться пізніше. Відтак і у цих дисциплінах знайдуться ті, хто зможе поповнити українську збірну.