Тернопільські журналісти звернулися до Віталія Захарченка

Тернопільські журналісти звернулися до Віталія Захарченка

2612-2013-141

Працівники тернопільських ЗМІ та небайдужі тернополяни прийшли під стіни управління МВС в Тернопільській області, аби передати офіційне звернення до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. Організували цю акцію на знак солідарності з журналісткою Тетяною Чорновол, яку жорстоко побили під Києвом у ніч з 24 на 25 грудня.

Із плакатами та закривавленими пов’язками журналісти прийшли на Театральний майдан та зачитали своє звернення до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, а далі попрямували під стіни обласного управління МВС. Представники від ЗМІ вручили копію заяви до міністра начальнику відділу документування пану Ратушняку. Правоохоронці пообіцяли, що заява буде доставлена до адресата.

Після цього на засіданні  ініціативної групи було вирішено створити Тернопільський обласний комітет захисту журналістів та свободи слова.

2612-2013-142 2612-2013-143

2612-2013-145 2612-2013-146 2612-2013-144

Заява Тернопільських ЗМІ:

Тернопільські журналісти обурені останніми подіями, які відбулися в Україні та бездіяльністю міліції щодо них. Кілька десятків репортерів були жорстоко побиті працівниками «Беркуту» вночі 30 листопада на майдані Незалежності та 1 грудня на Банковій. Минає місяць, однак міністр МВС Віталій Захарченко досі не відзвітував перед Україною щодо покарання винуватців, невідомо навіть, чи їх взагалі виявлено. Тим часом, як посадова особа, міністр внутрішніх справ несе особисту відповідальність за безчинства з боку своїх підлеглих та за безпеку громадян України, тим паче – журналістів. Чашу терпіння переповнило жорстоке побиття нашої колеги і громадської активістки Євромайдану Тетяни Чорновол. Таке може відбуватися лише у державі, де панує свавілля, насильство і беззаконня. Де кримінальні елементи різних мастей нахабно й безкарно посягають на права громадян, гарантовані Конституцією. Нагадуємо пану Захарченку, що саме до таких належать свобода слова і свобода мирних зібрань. Нагадуємо також, що міліція в Україні утримується за рахунок податків її громадян. То навіщо їм міліція, яка не тільки не спроможна захистити, а ще й сама становить загрозу? Тому вважаємо, що ви, пане Захарченко – якщо для вас ще існують поняття офіцерської честі і людської гідності – повинні подати у відставку, попередньо забезпечивши об’єктивне розслідування побиття Тетяни Чорновол та усіх інших злочинів проти журналістів та активістів Євромайдану. Не маючи можливості вручити вам цю вимогу особисто, передаємо її через вашого безпосереднього підлеглого, начальника УМВС України у Тернопільській області Віктора Сака. Від останнього ж вимагаємо не допускати подібних злочинів проти журналістів, громадських активістів та молодіжних лідерів на території Тернопільщини, стояти на сторожі захисту прав громадян, а не певної політичної сили.

26 грудня м. Тернопіль.

Підписали заяву 42 журналісти.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *