Тернопільських дітей лікуватимуть як у Європі

В обласній дитячій лікарні урочисто відкрили і освятили відділення інтенсивної терапії новонароджених. Тож тепер немовлята з усієї Тернопільщини зможуть отримати необхідну медичну допомогу у європейських умовах та з допомогою найсучаснішого обладнання.

DSC_0228

– Капітальний ремонт відділення розпочався ще у 2010 році. Тоді частково були проведені будівельно-монтажні роботи, – розповідає голова Тернопільської облради Василь Хомінець. –  Та через брак коштів у 2011-2012 роках капітальний ремонт був призупинений. Два роки тому фінансування з обласного бюджету відновилося, і відділення готове приймати маленьких пацієнтів.

Загалом на капітальний ремонт відділення обласна рада виділила 3 мільйони 703 тисячі гривень. Ще залучено 500 тисяч гривень позабюджетних коштів.

DSC_0213

– Я щиро вдячний обласній владі за допомогу і підтримку. Тепер діти Тернопільщини зможуть отримати висококваліфіковану допомогу на сучасному рівні за новими технологіями, – зазначив головний лікар обласної дитячої лікарні Григорій Корицький. – Відділення інтенсивної терапії новонароджених відремонтували, встановили найсучасніше обладнання, яке безпечне і комфортне для діток. Це дало поштовх розвитку в області хірургії новонароджених. Сьогодні наші лікарі здійснюють хірургічні втручання з перших годин життя немовлят.

DSC_0212

Працівники відділення раді, що нарешті їх мрія стала реальністю і вони лікуватимуть своїх маленьких пацієнтів у таких хороших умовах.

– Ми працюємо з 1997 року, – розповідає заввідділенням інтенсивної терапії новонароджених Надія Пасяка. –   Спершу було лише 6 ліжок. Але зараз кількість хворих дітей побільшало, з`явилося сучасніше обладнання, тож оновлення і реконструкція були вкрай необхідні. Сьогоднішнє відкриття – це визначна подія і для нашого міста, і для області.

DSC_0224

Протягом року у стаціонарі закладу пролікували 14 тисяч дітей. Також тут  реалізували соціальний проект щодо безкоштовного лікування дітей та повного їх  забезпечення медикаментами і лікарськими засобами.  З обласного бюджету виділили на це 6,8 млн. гривень. Аналогів такого масштабного проекту в інших регінах немає.

Очільники області пообіцяли, що це не єдина інвестиція у медицину краю.

– У цьому році майже 50 мільйонів гривень будуть спрямовані на покращення умов лікування пацієнтів у нашій області, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Підтримка медицини – один з пріоритетних напрямків розвитку України. Зараз ми працюємо над реконструкцією перинатального центру матері і дитини, діагностичного центру в обласній університетській лікарні та єдиної обласної інфекційної лікарні. Вже в наступному році візьмемося за реконструкцію медичних установ у центрах територіальних громад.

Юля ТОМЧИШИН.

DSC_0205 DSC_0198

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares