Священики закликають тернополян йти на цвинтар з живими квітами

Священики закликають тернополян йти на цвинтар з живими квітами

У селі Острів на Тернопільщині почали втілювати на практиці екологічні ініціативи церкви.

На Тернопіллі духовенство розпочало боротьбу проти штучних квітів та вінків на могилах. Священики кажуть, щороку на смітники з кладовищ викидають сотні тонн пластику, що неабияк шкодить довкіллю. У церкві радять прикрашати могили рідних живими квітами і навіть замовили спеціальні банери, на яких роз’яснюють шкоду штучних прикрас. У селі Острів Тернопільського району мешканці до екологічної ініціативи прислухалися і практично очистили цвинтар від пластикових квітів.

IMG_20150401_140515

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Місцева жителька Надія Хрумчак вже не перший рік прикрашає могили рідних живими рослинами. Вона радить висаджувати квіти, які встеляють землю або ж кущові – тюльпани, півонії, хризантеми, троянди. Жінка є прихожанкою храму Святого Архистратига Михаїла в Острові, де служить отець Василь Шафран. Саме він започаткував екологічну пропаганду на кладовищах. Священик не міг спокійно спостерігати за тим, як щовесни штучні прикраси буквально «ховають» у землю, прибираючи на могилах рідних.

IMG_20150401_140504

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Деякі сільські парафії мають зловісну практику закопування сміття. Люди думають, що заховують проблему, але вона нікуди не зникає,- каже референт екологічного бюро Тернопільсько-Зборівської архиєпархії ієрей о. Василь Шафран. – Один такий вінок розкладається в землі понад 200 років, а при спаленні руйнує озоновий шар. Та найбільше від спалювання вінків страждають самі ж люди.

В осінньо-весняний період зростає кількість хворих на астму. Екологи стверджують, під час таких варварських і бездумних прибирань,у повітря виділяються дуже отруйні формальдегіди, фосфати, які шкодять здоров’ю людини. Священики заявляють – альтернативою пластику є живі квіти та жива молитва. Усі факти забруднення довкілля написали на спеціальному плакаті. Півтори сотні таких банерів висять при кожному вході на цвинтар у селах області. Але повністю позбутися проблеми поки що не вдається. Натомість екологи радять українцям брати приклад з європейських країн, зокрема із сусідньої Польщі.

IMG_20150401_140426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Вони переходять на квіти, зроблені з паперу або подібного матеріалу, який швидко розкладається, – каже голова громадської організації «ЕкоЛендс» Олександр Філь. – Тож і прикрашають могили, і не приносять шкоди довкіллю. Багато ж тернополян відмовляються від пластмасових квітів із економії.

За рік штучні прикраси подорожчали вдвічі. До екологічної ініціативи греко-католики закликають приєднатися і православних, і римо-католиків. Адже мета у всіх, незалежно від віросповідання, єдина – зберегти нашу планету для майбутніх поколінь.

Галина Фабрикова

Автор
Схожі публікації

2 коментарі

 1. Avatar
  галина

  Як же т1 греко-католики д1стали вс1х сво1ми пост1йними повченнями. Ну в кожну дирку вони затичка. А насправд1 то в1ри у них нема н1яко1. Одн1 злидн1. Як1 люди вважають потр1бним нести на могили так1 1 будуть нести. у греко-католик1в питати не будуть. якщо вони вже так не д1стануть людей. що буде полвстання 1 1х виженуть зв1дусюди за 1х якусь скотську привичку л1зти всюди 1 захоплювати все, що погано лежить.

  Відповісти
 2. Avatar
  тіна

  при чім тут греко католики. А првослані що повинні захаращувати святу землю? Чи може православним померлим потрібна пластмаса, а не жива молитва? я сама православна, мої батьки ходять взагалі в селі до церкви московського патріархату, але мама завжи садть на могилах тільки квіти. а церкву священик вже давно попросив не прикрашати штучним непотрібом. таке враження, що той комертар писала якась неадекватна людина

  Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *