Тернополянка Анастасія Меркушина – найкраща спортсменка грудня в Україні

Національний Олімпійський комітет назвав біатлоністку Анастасію Меркушину найкращою спортсменкою місяця в Україні за підсумками грудня. Її особисті наставники та батьки Ірина та Олег Меркушини стали найкращими тренерами місяця, інформує офіційний сайт НОК.

«Високого визнання 21-річна біатлоністка досягла завдяки чудовому виступу на етапі Кубка світу у словенській Поклюці. В естафетній гонці, разом із колегами по збірній Іриною Варвинець, Юлією Джимою та Оленою Підгрушною, Анастасія, яка бігла на останньому етапі, посіла третє місце на п’єдесталі пошани», – зазначили у Національному Олімпійському комітеті.

Для Меркушиної успішним був весь тиждень, який завершився «бронзовою» естафетою. Тренерський штаб вирішив викликати її на змагання біатлонної еліти після того, як молода спортсменка перемогла у двох стартах менш престижного Кубка Міжнародного союзу біатлоністів в італійському Ріднау. Меркушина спершу тріумфувала в одиночній змішаній естафеті разом з Артемом Тищенком, а згодом виграла спринт. Її перевага над суперницями була настільки переконливою, що Анастасія напевне перемогла б і в гонці переслідування, але тренери попросили її подолати кількасот кілометрів між Ріднау та Поклюкою, щоб допомогти головній команді здобути найкращий від початку сезону результат.

М айстер спорту України міжнародного класу з біатлону, срібний призер чемпіонату світу серед юніорів, бронзовий призер змагань за Кубок світу Анастасія Меркушина була визнана найкращою спортсменкою року у щорічній церемонії «Герої спортивного року Тернопільщини-2016». Почесне звання лауреата в номінації «Найкраща спортсменка року-2016» з Анастасією розділили також біатлоністка Олена Підгрушна та фехтувальниця Олена Кривицька. А лауреатом у номінації «Тренер року- 2016» стала заслужений тренер України з біатлону, тренер ФСТ «Динамо» з біатлону Ірина Меркушина.