Цікаві факти про чемпіонати

Цікаві факти про чемпіонати

Найочікуваніша подія спортивного життя червня – п’ятнадцятий Чемпіонат Європи з футболу – розпочався. Телеканал «24» запропонував разом згадати цікаві моменти футбольного турніру, починаючи з 1960 року, коли він відбувся уперше. 

Чемпіонат проводиться під егідою УЄФА раз у чотири роки. Щоправда, спочатку турнір називався Кубок європейських націй, а у 1968 році назву змінили на Чемпіонат Європи з футболу. До слова, “Євро” в ієрархії спортивних подій вважається третім у світі за важливістю – після літніх Олімпійських ігор та Чемпіонату світу з футболу.

Євро-2016

Чемпіонат Європи з футболу 2016 став першим, в якому беруть участь 24 команди: кількість учасників цього року збільшилася на 8. У попередніх п’яти чемпіонатах Європи виступало 16 команд. На правах господині Франція потрапила прямо у фінальний турнір, де до неї приєдналися 23 команди, які успішно пройшли відбіркову стадію, в якій виступила рекордна кількість збірних – 53.

Найдосвідченіша — Німеччина

Загалом 56 різних збірних брали участь у відбіркових змаганнях за всю історію Чемпіонату Європи з футболу. Найбільше у фінальну частину через сито відбору проходили збірна Німеччини – 11 разів, Іспанії та Нідерландів – по 9 разів, по 8 – збірні Франції, Данії, Італії та Англії.

Перший фінал

За всю історію Чемпіонату Європи з футболу фінальну частину приймали 12 країн, причому Італія, Франція й Бельгія – двічі. Перший фінал пройшов у Парижі в 1960 році. У 2000 році вперше Чемпіонат Європи приймали відразу дві країни – Бельгія та Нідерланди.

Данія: з корабля на бал

У 1992 році турнір проходив під час політичної нестабільності в Європі. Збірну Югославії, що потрапила у фінальну частину чемпіонату, зняли зі змагань перед самим початком – через санкції проти цієї країни. Збірна Данії, замінивши Югославію, змогла виграти чемпіонат, обігравши у фіналі Німеччину з рахунком 2:0.

П’ятірка дебютантів

На кожній із фінальних частин турніру виступає хоча б одна команда-дебютант. Дебют збірної України відбувся у 2012 році. Цього ж  року у фінальній частині бачимо п’ять нових команд: Албанії, Ісландії, Північної Ірландії, Словаччини та Вельсу.

Кубок Анрі Делоне

Вартість кубка, який дістається переможцям, оцінюють у 20 000 євро. Він зроблений з чистого срібла й важить вісім кілограмів. Кубок, який отримує чемпіон Європи, названо на честь Анрі Делоне, першого генерального секретаря УЄФА, який придумав турнір, але помер в 1955 році – за 5 років до першого чемпіонату. Починаючи з першого в історії турніру, чемпіон нагороджувався кубком Анрі Делоне і зберігав його 4 роки – до наступного чемпіонату Європи.

СРСР — чемпіон

У 1960 році перший фінал Чемпіонату Європи з футболу проходив також у Франції. Участь у ньому взяли 17 команд. А чемпіоном Євро-1960 став СРСР, забивши переможний м’яч у додатковий час.

Ветерани Євро

За попередні чотирнадцять Чемпіонатів Європи у фінальних частинах загалом зіграла 31 збірна, з яких 4 вже не існують: Чехословаччина востаннє пробивалась у фінальну частину в 1980 році, СРСР – у 1988 році, СНД (Співдружність Незалежних Держав) – штучно створена збірна – брала участь у змаганнях лише в 1992 році, Югославія востаннє грала однією командою у 2000 році.

Найкращі

Найбільш успішною країною на європейських форумах є збірна Німеччини – вона вигравала чемпіонат тричі і ще тричі була фіналістом. На другому місці Іспанія – тричі переможець й один раз фіналіст. Замикає трійку найкращих Франція. Збірна цієї країни чемпіоном ставала двічі.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *