Турнір чотирьох: ностальгія чи реанімація?

Турнір чотирьох: ностальгія чи реанімація?

З 27 червня по 7 липня відбудеться унікальний турнір серед українських та російських футбольних клубів. Участь у ньому візьмуть «Шахтар» (Донецьк, Україна), «Динамо» (Київ, Україна), «Спартак» (Москва, Росія) і «Зеніт» (Санкт-Петербург, Росія).

Що це: ностальгія за безкомпромісною запеклою боротьбою між одвічними спортивними суперниками чи, все ж, чергова спроба неошовіністів реанімувати «союз нерушимый»? Спочатку - на футбольних поляхЗагалом кожен колектив проведе по чотири матчі: по одному домашньому і одному виїзному з командами, що представляють сусідню країну. Поєдинків між представниками однієї держави не передбачено.

 

 

27 червня.

18:30 – «Спартак» – «Динамо»;

20:30 – «Зеніт» – «Шахтар».

30 червня.

19:00 – «Шахтар» – «Спартак»;

21:00 – «Зеніт» – «Динамо».

3 липня.

18:30 – «Спартак» – «Шахтар»;

20:30 – «Динамо» – «Зеніт».

6 липня.

19:00 – «Шахтар» – «Зеніт».

7 липня.

19:00 – «Динамо» – «Спартак».

 

«Зеніт» свої домашні матчі проведе у Києві, оскільки стадіон пітерської команди наразі на реконструкції.

Регламент турніру: команди отримують по 3 очки за перемогу, 1 очко – за нічию і 0 очок – за поразку. У разі рівності очок у двох команд чемпіон буде визначений: за результатами особистих зустрічей; за загальною різницею забитих і пропущених м’ячів.

Додатковий час не надається. Командам дозволено провести до 8 замін, з них – максимум 3 в ігровий час. Решта замін можливі лише під час перерви між таймами.

У той час, коли футболісти готуються гідно зіграти на турнірі, далеко поза межами стадіонів розгорілися неабиякі політичні пристрасті. Наприклад, голова правління “Газпрому” Олексій Міллер підкреслив, що майбутній товариський турнір стане першим кроком на шляху до об’єднання чемпіонатів двох країн.

Оскільки футбольна громадськість України неодноразово висловлювалася проти такої ідеї, позиція російського чиновника викликала у нас бурхливу реакцію. Зокрема фанати київського «Динамо», так звані «ультрас», у заяві на своєму веб-сайті зазначають: « Цю серію ігор її організатори позиціонують  як «об’єдіньонний турнір» задля оцінки, зокрема, глядацького інтересу та телевізійних рейтингів перед можливим спільним чемпіонатом України та Російської Федерації. Незважаючи на те, що «Динамо» Київ є найбільш титулованим клубом колишнього СРСР та незалежної України, наша позиція щодо заснування «спільного чемпіонату», чи будь-яких рухів до цього, завжди була, і є чітко негативною».

Спробу проведення об’єднаного турніру, як і спробу створення спільного чемпіонату «ультрас» розцінюють як суто політичний крок, зраду національних інтересів громадян обох країн, і тому закликають усіх справжніх вболівальників своїх клубів та усіх прибічників незалежних національних чемпіонатів України та Росії долучитися до їхнього бойкоту та утриматися від відвідування цих ігор.

За матеріалами Інтернет-ЗМІ.

P.S. А давайте і ми задумаємося, яка справжня мета організації цих спільних масових заходів. Що це: ностальгія за безкомпромісною запеклою боротьбою між одвічними спортивними суперниками чи, все ж, чергова спроба неошовіністів реанімувати «союз нерушимый»? Спочатку – на футбольних полях.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *