У селі Тарасівці на Збаражчині відремонтували медпункт (ФОТО)

У селі Тарасівці на Збаражчині відремонтували медпункт (ФОТО)

У селі Тарасівці Збаразького району на Тернопільщині після капітального ремонту відкрили  для відвідувачів фельдшерсько-акушерський пункт. ФАП у селі разом із церквою є головними спорудами, без котрих неможливо уявити нормальну й повноцінну життєдіяльність громади.

DSC_0013-650x418

Про це повідомляє районний часопис «Народне слово».

Повністю оновити медпункт вдалося завдяки тісній співпраці КЗ Збаразької районної ради «Центру первинної медико-санітарної допомоги» із сільською радою та мецената в особі директора ТОВ «Благодар-АГРО» Ярослава Базника. Саме на плечі пана Ярослава Базника лягли усі витрати на капремонт будинку, а це майже 50 тисяч гривень.

У новому році благодійник планує перекрити бляхою дах медпункту, завершити оздоблювальні роботи на подвір’ї, залити обмостку, доріжки. Розмірковує також і над встановленням електричного котла та заміною внутрішніх дверей.

Свою лепту у реконструкцію ФАПу внесла й сільська рада на чолі з головою Ігорем Воркуном, профінансувавши закупівлю та встановлення нових енергозберігаючих вікон. За словами сільського голови, ініціював заміну вікон у всіх фельдшерсько-акушерських пунктах, розташованих на території сільради (Малий Глибочок, Чорний Ліс, Тарасівка) головний лікар КЗ районної ради «Збаразький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Валерій Домбик. Із відповідною пропозицією він звернувся до депутатів, які на сесії сільської ради виділили необхідні кошти.

Як розповіла завідувачка медпункту, фельдшер із 35-річним стажем Марія Лисобей, до реконструкції медичний заклад у перебував у жалюгідному стані. Незважаючи на поточні косметичні ремонти, приміщення ФАПу, збудоване у 1986 році, тріщало по швах, через старі віконні рами і щілини гуляв вітер, осипалася штукатурка, не було навіть дерев’яних перемичок на вікнах та дверях, будинок розсувався, у фізкабінеті через це навіть тріснула електропроводка.
Нині в приміщенні сільського медпункту тепло й затишно. Фельдшерка та молодша медсестра Марія Агрест тішаться новими металопластиковими вікнами та охайним і світлим інтер’єром.

У реконструйованому приміщенні ФАПу функціонує чотири кабінети: приймальня, маніпуляційна, кімната матері та дитини і фізкабінет. Медпункт у Тарасівці обслуговує 310 мешканців села. Марія Лисобей розповідає: щодня, зазвичай, буває чотири виклики на дім. Найбільше скарг у пацієнтів на хвороби серцево-судинні, гастрити, простудні захворювання – грип, ГРЗ.

Крім викликів, Марія Василівна та Марія Олексіївна проводять диспансерну роботу, огляд жінок, здійснюють щеплення, при потребі – стаціонарне лікування хворих. Медикаментами для надання невідкладної допомоги медпункт забезпечує КЗ районної ради «Збаразький районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

Є у медпункті інгалятор, лампа «Солікс», багатофункціональний апарат «Рефтон», кварцева лампа. Раз у місяць у приміщенні ФАПу здійснюють прийом лікарі Збаразької ЦРКЛ: сімейний лікар Василь Чорний та педіатр Любов Антоляк.

About The Author


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares