У селі Звиняч на Тернопільщині місцевий парох вже кілька років організовує цікаві екскурсії для дітей (ФОТО)

Відвідували святі місця, молилися, підкорювали вершини і просто насолоджувалися красою української природи школярі з Чортківщини – із сіл  Звиняч і Скомороше разом із своїм наставником отцем Михайлом Ткачуком – настоятелем звиняцького храму Різдва Пресвятої Богородиці. Протягом трьох днів вони мандрували Карпатами.

SAM_0031

– Вже традиційно спершу ми відвідали Манявський скит, – розповідає священик. – Там ми молилися до чудотворної ікони Матері Божої Манявської і отримали благословення від настоятеля монастиря. Найважливішим пунктом нашої мандрівки є підкорення карпатських вершин. Ми вже побували і на Говерлі, і на менших горах. Цього року вирішили піднятися на гору Хом’як. На її вершині є велична фігурка Божої Матері. Ми відслужили біля неї молебен. Цікаво, що коли ми піднялися на вершину, то почала псуватися погода – здійнявся вітер, захмарилося. Але, коли ми почали молитися – небо прояснилося і негода обійшла нас стороною.

Чортківчани також відвідали мінеральні купелі на Закарпатті, побували на полонині – на власні очі побачили, як випасають овець, готують сири, скуштували їх, помилувалися красою гір.

– Де б ми не були, наша поїздка постійно супроводжувалася молитвою, – додає отець Михайло. – Вранці і ввечері ми відправляли молебні, вечірні і вранішні молитви у капличці біля нашої оселі. На полонині теж щиро подякували Матінці Божій за цікаву і захоплюючу мандрівку.

Отець Михайло та учасники екскурсії висловлюють щиру вдячність за допомогу в організації поїздки директору аграрного підприємства «Дзвін» Василю Градовому.

– Мені приємно, що вже не один рік Василь Степанович допомагає нам коштами і підтримує такі ініціативи, – каже священик. – Адже для дітей такі поїздки дуже потрібні – вони відкривають для себе красу нашого краю, розширюють світогляд, пізнають нове.

Катерина СМУК

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *