У Теребовлі створять міжнародну польсько-українську громадську організацію «Самі свої»

У Теребовлі створять міжнародну польсько-українську громадську організацію «Самі свої»

Бургомістр польського міста Любоміж Вєслав Зєлковський та представники тернопільського відділення міжнародного центру ЮНЕСКО Віталій Семенюк і Володимир Бліхар відвідали Теребовлю, де зустрілися з міським головою Сергієм Поперечним та членами молодіжної міської ради.

Тут же – у приміщенні мерії Вєслав Зєлковський і Сергій Поперечний підписали угоду про партнерство між Любоміжем та Теребовлею, а потім настала черга й для ратифікації ще одного важливого документа, актуальність якого підтверджена спільною трагічною історією двох братніх народів, а саме – примусовим масовим переселенням поляків та українців з їх батьківських земель, яке організувала більшовицька імперія у 1944-1946 роках.

Сповнена болю та розпачу історія лемків ще й донині нікого не залишає байдужим. Про страшні події середини минулого століття пишуть книги, складають пісні, документують спогади очевидців, знімають фільми. – У нашому місті є багато переселенців з України, – якось під час свого попереднього візиту в Україну зауважив Вєслав Зєлковський. – Тому я добре розумію проблему наших народів. Сьогодні молоде покоління мусить знати історію, але жити новим життям, життям дружнім. Ми маємо розуміти, що не можемо змінити хід історії. Але в наших силах зробити так, щоб колишні помилки ніколи не повторилися.

Швидше за все, саме ця впевненість спонукала бургомістра прийняти пропозицію Тернопільського відділення центру впровадження програм ЮНЕСКО щодо створення на Теребовлянщині польсько-української міжнародної громадської організації «Самі свої». Декларацію про такі наміри підписали Віталій Семенюк, Володимир Бліхар, Сергій Поперечний та Вєслав Зєлковський. Цей документ, зокрема, передбачає розробку програми, статуту та інших установчих документів для оформлення юридичного статусу нового громадського об’єднання, яке діятиме заради встановлення історичної справедливості та розвитку партнерських стосунків і гуманітарних контактів між Любоміжем та Теребовлею.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *