У Теребовлі відкрили виставку живопису Миколи Шевчука

У Теребовлі відкрили виставку живопису Миколи Шевчука

У залі Теребовлянської центральної районної бібліотеки відкрили патріотично-виховну ретроспективнау виставку живопису “У нашім раї на землі…” заслуженого художника України, викладача Теребовлянського вищого училища культури і громадського діяча Миколи Шевчука. Виставку приурочили ювілею художника.

Картини представлені на виставці – фігуративно-орнаментальний живопис фольк-модерного спрямування.
Привітати художника прийшли численні гості – представники влади, друзі, колеги, митці.

Голова районної державної адміністрації Юрій Ништа привітав талановитого митця із полуднем віку та відкриттям персональної виставки у Теребовлі.

«Це значима подія для теребовлянців та гостей нашого краю, адже представлені роботи спонукають душі людей на хороші вчинки, – сказав Юрій Ништа у вітальному слові. – Впевнений, що це буде гарним подарунком для кожного поціновувача мистецтва».

Спільно із головою районної ради Ігорем Смільським голова РДА Юрій Ништа нагородив ювіляра грамотою райдержадміністрації та районної ради.

Виставка “У нашім раї на землі…”  триватиме у центральній районній бібліотеці протягом місяця.

Довідково:

Народився Микола Шевчук 30 жовтня 1965 року в селищі Смига Дубнівського району Рівненської області. Навчався у Кременецькому педагогічному училищі, пізніше у Львівському політехнічному інституті. Архітектор. З 1993 до 1995 працював у Теребовлянській міській раді за фахом. Від 1995 року працює викладачем Теребовлянського вищого училища культури. З того часу і до сьогодні художник доносить студентам на практиці не лише композиційну правильність створення та естетичне оздоблення робіт, але й сутність викладення глибокої ідеї в орнаментальних елементах декоративно-ужиткового мистецтва. Мистецька діяльність автора охоплює галузі станкового і монументального живопису, графіки і скульптури, базуючись на культурно-мистецьких традиціях рідного краю та Святому письмі. Всі роботи художника надзвичайно красиві, з глибоким змістом. За лініями пендзля можна прочитати історію краю.

Микола Шевчук – громадський діяч, пройшов два Майдани. Від першої по шосту хвилі мобілізації провадить волонтерський рух у Теребовлянському районі. Він першим поставив пам’ятник Герою в Теребовлі, який загинув в АТО, став автором пам’ятника Небесній Сотні. Викладає у Вищому училищі культури. Був одним з організаторів пленеру у Зарваниці, Збаражі та фестивалю «Байда-фест».

У 2015 році Миколі Шевчуку  присвоїне почесне звання “Заслужений художник України”.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *