У тернопільських школярів з вересня з’явиться новий навчальний предмет

У тернопільських школярів з вересня з’явиться новий навчальний предмет

В області стартував освітній проект для шкіл “Враховуй Різницю” (Поєднання розділених громад), в межах якого старшокласники з вересня вивчатимуть новий предмет – курс за вибором “Кроки до порозуміння”. Наразі, впродовж травня, для учителів понад 50 шкіл Тернопільщини  проводять спеціальні дводенні тренінги, на яких готуватимуть педагогів до викладання нового предмету. Зокрема, один з таких тренінгів відбудеться у вівторок у Тернопільській ЗОШ №24. 

Aprobaciya_V_shkola

Тут можна буде поспілкуватися  з розробниками і тренерами проекту, дізнатися про ідею та завдання проекту, як пройшла апробація нового уроку у школах інших областей,  що говорять діти, учителі та батьки про спеціальні курси. А також з учителями тернопільських міських шкіл та області, які самостійно реєструвалися у проекті.

Основна мета проекту «Враховуй Різницю» — дати учням і учителям інструменти для поєднання розділених громад. На спеціальних уроках «Кроки до порозуміння» 10-11-класники навчатимуться медіаграмотності, того, як порозумітися в умовах конфлікту і поважати різницю у думках та поглядах, як сприймати інформацію критично і захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях і дискусіях.

“Вже третій рік в Україні відбуваються важливі і водночас непрості події — пройшла революція гідності, зростає активність громадян, ми опинились в умовах військово-політичного конфлікту та інформаційної війни, йде процес євроінтеграції тощо, але у змісті й методах навчання нашої школи все це не відображається. Шкільна риторика “про мир і калину” не пояснює сьогодні навіть, що таке соціальний конфлікт, як він впливає на суспільство і кожного з нас, яким чином громадяни можуть брати участь у його розв’язанні. Проектом “Враховуй Різницю” ми намагаємось заповнити цю прогалину”, — розповідає науковий керівник проекту “Враховуй різницю”, док. пед. наук, проф., академік НАПН України Олена ПОМЕТУН.

Реалізовує проект громадська організація “Вчителі За Демократію та Партнерство”. Програма і посібник нового курсу вже отримали гриф МОН України і може викладатися в загальноосвітніх і закладах профтехосвіти.

Окрім Тернопільської, участь у проекті беруть ще 9 областей: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Вінницька, Черкаська, Миколаївська, Київська — всього понад 750 шкіл.

Наразі розпочалась масова підготовка учителів. Тренінги безкоштовні, усі навчальні матеріали проекту будуть передані у навчальні заклади також безкоштовно. У червні 2016 організатори готують всеукраїнський навчальний дебатний турнір, на якому змагатимуться команди учнів з усіх областей-учасниць проекту. Викладання нового курсу за вибором розпочнеться у школах з нового навчального року.

ЗМІ про проект https://www.youtube.com/playlist?list=PL6DLx1SGxxnGraZ68RUmLck65OpbnuaKs

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *