У Тернополі студентів із Африки візьмуть на медичний облік

У Тернополі студентів із Африки візьмуть на медичний облік

ebola

У Тернополі студентів із африканських країн візьмуть на медичний облік. Причина цього – вірус Ебола.

Ця  епідемія  нині спостерігається у деяких  країнах Африки. Небезпека вірусу в тому, що наслідки, зазвичай, летальні. Поодинокі випадки цієї хвороби  зафіксовані уже  в кількох європейських державах.  Тож  попередити лихоманку вирішили і в Україні. Перед в’їздом на її територію  людей із епідеміологічних регіонів оглядають лікарі.  Під час  виявлення  будь-яких ознак вірусу  Ебола – в’їзд забороняють. У Тернополі навчаються іноземці з різних країн Африки, відтак  медики  запровадили профілактику цього вірусу.

Наразі у Тернополі очікують на прибуття після літніх канікул ще понад 20 африканських студентів. Керівники вишів зобов’язані проконтролювати проходженнями цими студентами медогляду.

– У зв’язку із сучасним швидкісним переміщенням людей інфекція може за лічені години потрапити в будь-яку, навіть віддалену від природного осередку,  країну. Тому важливий обов’язок місцевих лікарів – своєчасно запідозрити хворобу та надійно ізолювати пацієнта. Для цього служать спеціальні герметичні бокси. На жаль, в Україні їх лише кілька, у Тернополі – взагалі немає, – розповів директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Курило.

За його словами, на Тернопільщині розроблено алгоритм дій медичних працівників, якщо хворі все-таки будуть.

– Знаючи про загрозу можливого занесення вірусу лихоманки Ебола на Тернопільщину, департамент охорони здоров’я ОДА, головне управління Держсанепідслужби в області та Тернопільський медуніверситет спільно розробили комплексний план заходів. Із запланованого уже провели навчально-тематичний семінар з інфекціоністами, низку нарад, розтиражували алгоритм дій медиків. Також розповсюдили пам’ятку для працівників гуртожитків, навчальних корпусів і викладачів на випадок появи хворого з підозрою на це захворювання, – зазначив Володимир Курило.

Лихоманка Ебола може поширюватися через прямий контакт із кров’ю або виділеннями інфікованої людини, а також при контакті із зараженими предметами, кажуть медики.

Свою назву лихоманка отримала від однойменної африканської річки, біля якої в 1976 році захворіло кількасот жителів, більшість – померли. У наступні роки повторювались невеликі епідемічні спалахи. Найбільша епідемія розгорілася з лютого 2014 року.

Вакцини проти вірусу Ебола наразі ще немає у світі. Є лише її експериментальний варіант. Тож, медики  застерігають – треба бути пильним. Адже  лихоманка на перших порах протікає непомітно і без особливих симптомів.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *