У Тернополі з протестом на вулицю вийшли аптекарі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Тернополі з протестом на вулицю вийшли аптекарі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працівники Тернопільської комунальної аптеки №78 прийшли з плакатами під стіни «білого дому». Люди вимагають від депутатів з`ясувати ситуацію з призначенням нового керівника  для їх закладу.

DSC_0161

– Розпорядженням голови облради за підписом першого заступника Сергія Тарашевського від 15 липня «увільнено» провізора-завідуючу комунального підприємства Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека №78» Чехович Марію Зеновіївну від виконання обов’язків на посаді директора аптеки. Іншим пунктом того ж розпорядження виконуючою обов’язки на посаді директора призначено Жеруху Ольгу Василівну, яка лише у 2015 році заочно здобула вищу освіту, – розповідає юрист “Західної медико-правничої агенції” Тетяна Панішко.

DSC_0173

 

 

– Призначення Жерухи О. В. відбулося з великими порушеннями. Зокрема, за вимогами МОЗУ,  особа, яка призначається на посаду завідувача аптеки, повинна пройти інтернатуру за спеціальністю «Провізор загального профілю» з наступною спеціалізацією за фахом «Провізор-організатор». Вона також зобов’язана мати сертифікат провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності та стаж роботи за фахом не менше 5 років. Жодних документів для трудового колективу аптеки №78 Жерухою О. В. надано не було.  Це ставить під сумнів, що взагалі необхідні знання, навики, посвідчення, документи у Жерухи О. В. досягнуті та отримані в її 24 роки.

Жодного конкурсу на призначення в. о. зав. аптекою не було, що доводить ангажованість процесу, стверджують фармацевти.

Заступник голови облради Сергій Тарашевський не згідний з колективом і вважає, що жодних порушень у цьому призначенні немає. За його словами, Марія Чехович, виконуючи обов’язки керівника, не подавала програму розвитку підприємства, бізнес-план, систематично не з’являлася на вимогу облради і не виконувала вказівки керівництва. Посадовець зазначив, якщо він порушив закон, то готовий відповідати за свої дії у суді. Та досі жодного позову колектив не подав.

DSC_0169

DSC_0170

 

Аптекарі висунули депутатам облради вимоги:

  1. Відмінити чи іншим шляхом в законний спосіб призупинити дію Розпорядження голови Тернопільської обласної ради від 15.07.2015 р. №133.
  2. Зобов’язати голову Тернопільської обласної ради Василя Хомінця призначити керівником аптеки працівника комунального закладу, з числа рекомендованих трудовим колективом аптеки №78.

Люди сподіваються, що депутати їх почують і проблему аптеки вдастся вирішити.

Тетяна ХРИСТЮК,

студентка ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares