У Зарваниці за Україну молилися десятки тисяч паломників (ФОТО, ВІДЕО)

Загальноукраїнська проща відбулася у Марійському духовному центрі в Зарваниці. Протягом двох днів, 13 та 14 липня, святиню відвідали близько 80 тисяч прочан. Віряни пішки долали величезні відстані, багато хто прямував протягом декількох днів.

У богослужінні взяли участь прочани з різних куточків України та з-за кордону, прибули чисельні паломницькі групи з Європи (Італії, Франції, Данії, Чехії, Словаччини, Польщі), Росії та Казахстану, Сходу України та Криму, близько 200 священиків та представники влади.

Значна частина вірян ішла до Зарваниці пішки. Найбільша група, близько 1500 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Архикатедрального собору УГКЦ Тернополя. Найбільше часу в дорозі провели прочани з Хмельницького деканату Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ: до Зарваниці вони йшли 5 днів. Ішли здебільшого молоді люди, інші – приїхали на автобусах, автомобілях і велосипедах.

Цьогорічна проща приурочена 30-річчю виходу Греко-католицької церкви з підпілля та молитві за мир. Традиційно розпочалася багатотисячною ходою зі свічками від парафіяльної церкви до чудотворного місця. 14 липня відбулася Архиєрейська Божественна Літургія під наставництвом Глави УГКЦ Святослава Шевчука. Спільною молитвою віряни просили у Господа дарувати мир і добробут українській землі.

– Коли людина слухає Бога, то впускає силу Творця у своє життя, – наголосив він у проповіді. – Бог каже усім нам: мало слухати, потрібно слухатися. Треба почуте Слово перетворити на мірило й правило свого життя. Ба більше, варто підкорити свої життєві рішення та вчинки животворящій силі так, як у війську солдат виконує накази свого воєначальника, а слуга – накази господаря.

Глава ЦГКЦ говорив також і про дострокові парламентські вибори, які повинні відбутися 21 липня 2019 року, оскільки «це ще одна важлива битва за свободу України та її незалежність», тому, «готуючись до неї, звертайте увагу на те, кого ви слухаєте».

– Лінія фронту боротьби між добром і злом не пролягає десь на Сході України, а пролягає через моє серце. Я повинен буду захистити ту свободу, яку 30 років тому через віру і як чудо для України дав нам Господь. Хтось захищає із зброєю в руках, а ми з вами – мусимо захистити, беручи участь у дострокових парламентських виборах. Слухайтеся голос власного сумління, коли будете робити свій вибір, – наголосив він.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares