Україна здатна забезпечити опалювальний сезон і без Росії

Україна здатна забезпечити опалювальний сезон і без Росії

kit1Нинішні темпи закачування газу до українських сховищ та збільшення його закупівель в Європі з вересня цього року дозволяють Україні забезпечити опалювальний сезон навіть без відновлення постачання російського природного газу. Про це повідомив головний радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«При поточній ситуації, при нормальному кліматі, ми спокійно проходимо опалювальний сезон, і наступного року можемо відносно комфортно себе почувати», – сказав він у кулуарах конференції «Європейський вибір України: вплив на бізнес».

Вітренко пояснив, що в минулому році закупівлі російського газу склали 22 млрд. куб. м, а після запуску у вересні словацького маршруту, потужності імпорту газу з Європи сягнуть 15 млрд. куб. м на рік.

За його словами, різниця у 7 млрд. куб. м покривається за рахунок енергоефективності, переходу на альтернативні види палива, а також скорочення споживання газу через скорочення виробництва та за рахунок ситуації на Сході країни.

Радник голови НАК уточнив: навіть після припинення російських поставок (з 16 червня) до українських сховищ закачується по 30-35 млн куб. м на добу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

 

Автор
Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    галина

    коли стало холодно – стало зразу видно, як хто проживе. ск1льки можна в1рити тому “кролику” неадекватному. От кого в см1тник треба. Де тут пан Ярош?

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares