Україну можуть ізолювати через ризик виникнення поліомієліту

Україну можуть ізолювати через ризик виникнення поліомієліту

 Україну можуть ізолювати від інших країн світу на карантин через низький рівень охоплення населення вакцинацією від поліомієліту, що може призвести до виникнення хвороби.

За словами експертів, хоча б один випадок зараження на поліомієліт може потягти за собою небезпечні наслідкиПро це в ексклюзивному коментарі УНН сказала лікар-інфекціоніст Наталя Винник.

«Нам навіть не теоретично, а практично треба боятися поліомієліту. На тридцять першій конференції дитячих інфекціоністів, яка нещодавно відбулася в Мілані, йшлося про інфікування поліомієлітом. І експерти зазначали: якщо в Україні й надалі буде такий низький відсоток вакцинації і ревакцинації проти поліомієліту, то до нашої країни будуть вживати санкцій. Думаю, що може дійти навіть і до ізоляції», – припустила Наталя Винник.

За словами експертів, хоча б один випадок зараження на поліомієліт може потягти за собою небезпечні наслідки.

«На сьогодні в Україні серед дітей, народжених у 2008-2010 роках, вакциновано лише 60 відсотеків. Звісно, такого спалаху, як у післявоєнні періоди, ніхто не очікує, у даному випадку поліомієліт – це та хвороба, яка на сьогодні може бути надійно контрольована вакцинацією. Але якщо виникне хоч один випадок у країні – це вже буде катастрофа», – сказав головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я КМДА з питань дитячої імунології Федір Лапій.

За даними експертів, на сьогодні поліомієліт зустрічається у деяких країнах Африки та Азії, де захворювання перебуває в ендемічній формі.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares