Віктор Овчарук: саме е-декларування дасть можливість громадянському суспільству дізнатися рівень та джерела статків чиновників

Віктор Овчарук: саме е-декларування дасть можливість громадянському суспільству дізнатися рівень та джерела статків чиновників

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з 15 серпня запустить систему електронного декларування для високопосадовців, що є ключовою умовою надання Україні безвізового режиму. Зокрема, 15 серпня електронне декларування буде обов’язковим для кількох деятків тисяч високопосадовців в усій Україні. Це будуть президент, народні депутати, прем’єр-міністр, члени уряду, судді, прокурори, слідчі, керівники обласних адміністрацій, їх заступники, керівники департаментів міністерств, керівники національних державних органів, їх апаратів і структурних підрозділів, керівники деяких територіальних державних органів.

З початку 2017 року, до 1 квітня, е-декларації за 2016 рік повинні подавати всі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, судді, прокурори, слідчі, посадові та службові особи СБУ, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, члени НАЗК, ЦВК і навіть поліцейські.

Чи стане нововведення на перепоні корупції? На це запитання відповів голова обласної ради Віктор Овчарук:

– Кажуть, що людський розум виявляє неймовірну винахідливість, щоб дістати власний зиск особливо, коли можна залізти до державної кишені. Таку змогу мають перш за все можновладці. От і спритнішають, щоб конвертували державну владу в особисті статки. Це яскраво ілюструють сторінки новітньої історії України. За рідким винятком, усі, хто дістались високих посад за будь-яку ціну прагнули до «державного корита». Таку ситуацію породжувало ряд чинників, у тому числі –недолуга система декларування. Адже гірку іронію викликає вже сам факт того, що у чиновника –кругом порожньо, ще й вітер у кишенях свистить, а його родина та друзі – ефективні підприємці, що забезпечують усіма благами бідолаху.
Переконаний, що вже з 15 серпня існування в нашій країні прозорої системи контролю державних службовців стане реальністю. Саме електронне декларування перетворюється у превентивні методи для корупційних діянь, саме це є одним із кроків запобіганню масовій корупції, бо ліквідовує середовище її існування. Адже побут, життя чиновника стає публічним та інформація про нього доступною. Декларації зберігатимуться в єдиному реєстрі електронних декларацій. Реєстр буде відкритим.
Вважаю, що система електронного декларування – це засіб контролю для громадянського суспільства за державними чиновниками. Кожен громадянин зможе дізнатись, чи не сплутав бодай один посадовець власну та державну кишені. Маю надію, що Україна стане однією із найуспішніших країн у боротьбі з корупцією, а наша область передуватиме у цьому.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *