Вибори-2014: у Верховну Раду – воєнізованими колонами

Вибори-2014: у Верховну Раду – воєнізованими колонами

vybory

У сучасній Україні можна безперестанно дивитися на те, як горить російський танк на Донбасі, як не тече вода в окупований Крим і як «об’єднуються» демократи перед кожними наступними виборами.

Центральна виборча комісія завершила реєстрацію партій, які поборються за право формувати новий склад Верховної Ради після 26 жовтня.

 

«Блок Петра Порошенка»: хочуть, щоб старе зазвучало по-новому

Партійний список перейменованої «Солідарності» на позачергових парламентських виборах очолив мер Києва Віталій Кличко.

До першої десятки також увійшли Юрій Луценко, Ольга Богомолець, Володимир Гройсман, Мустафа Джемілєв, Юлій Мамчур, Микола Томенко, Марія Матіос, Ірина Геращенко та Віталій Ковальчук.

Проте, справжню родзинку у слойоному  рошенівському торті слід шукати глибше. Так, на переконання аналітиків, включивши у першу двадцятку журналістів та активістів Сергія Лещенка, Мустафу Найєма та Світлану Заліщук, «Блок» фактично нейтралізував і своїх потенційних опонентів у медійному просторі, і весь рух «Чесно».

До речі, не забув Петро Олексійович і про куму Оксану Білозір, прізвище якої на 80 місці у партійному реєстрі, та про одіозного екс-міністра юстиції часів Віктора Ющенка Романа Зварича (82-й у списку).

Неоднозначно сприймається й перелік кандидатів, які спробують шукати щастя у мажоритарних округах. На Закарпатті це – брати Віктор, Іван та Павло Балоги, а також їх двоюрідний брат Василь Петьовка.

Окрім того, в одному з округів Вінницької області – тому, де раніше балотувався і сам президент, «Блок» висунув сина Петра Порошенка Олексія.

 

Радикальна партія України: за вила – і в Раду

Олег Ляшко очолив список кандидатів від своєї політсили.

Друге місце у списку посів заступник голови партії Андрій Лозовий, третє – командир добровольчого батальйону «Айдар» Сергій Мельничук. Замикають першу п’ятірку співачка Злата Огневич та активіст Євромайдану Артем Запотоцький.

Крім них у десятці – політолог Ігор Попов, командир батальйону «Луганськ-1» Артем Вітко, плавець Денис Силантьєв, депутат Київради Ігор Мосійчук та волонтер Олена Кошелева.

 

«Громадянська позиція»: Гриценко відповість за кожного з команди

Партійний реєстр кандидатів у депутати очолив керівник партії.

Далі йде представник Демальянсу, з яким «Громадянська позиція» уклала угоду про співпрацю, Василь  Гацько.

У першій п’ятірці списку також правничка Марина Соловйова, громадські активісти Олег Дерев’янко та Віталій Шабунін.

Переважну частину «умовно прохідної» частини списку Гриценка складають активісти, висунуті регіональними організаціями його партії, – добре відомі, скажімо, делегатам з’їзду, однак менше – широкому загалу.

Також Анатолій Гриценко висуватиме кандидатів від партії заледве у десяти мажоритарних округах, оскільки прагне, щоб «Громадянську позицію» у майбутньому парламенті представляли саме ті депутати, за чесність і порядність яких він зможе поручитися.

 

«Батьківщина»: при Надії

Уперше Юлія Тимошенко поступилася першим місцем у виборчих списках всеукраїнського об’єднання. Причому, не на користь когось із своїх однопартійців, а заради ув’язненої у Росії льотчиці Надії Савченко.

За словами сестри української військовополоненої Віри Савченко, Надія дала особисту згоду на висунення її першим номером у виборчому списку «Батьківщини». Також Віра уточнила, що з сестрою вели перемовини майже всі політичні сили, хіба що окрім КПУ та Партії регіонів. При цьому Надія зробила свій вибір на користь Юлії Тимошенко, оскільки раніше симпатизувала очолюваній нею політсилі. До того ж, на думку ув’язненої, «Батьківщина» – відомий в Європі бренд, що може допомогти у справі її визволення. А ще Надія Савченко залишила за собою право вийти з партії після повернення в Україну, додала її сестра.

До першої трійки списку також увійшов громадський активіст, депутат Київради Ігор Луценко, №4 – Сергій Соболєв, №5 – Алена Шкрум, 26 років, навчалася у Сорбонні та Кембриджі. Далі стоять прізвища  Вадима Івченка, Григорія Немирі, Івана Крулька, Олексія Рябчина та Ігоря Жданова.

 

«Народний фронт»: замість кулі в лоб –  мандат в кишені

Після безрезультатних перемовин з «Блоком Петра Порошенка» «вихідці» з «Батьківщини» на свій страх та ризик вирішили йти на вибори окремою колоною. Очолив список лідер партії Арсеній Яценюк.

До списку також увійшли  спiкер Верховної Ради Олександр Турчинов, радник мiнiстра внутрiшнiх справ Тетяна Чорновол, екс-секретар РНБО Андрій Парубій, комбат спецбатальйону «Миротворець» Андрій Тетерук,  глава МВС Арсен Аваков, медiаексперт, екс-заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар, нардепи  В’ячеслав Кириленко та Лілія Гриневич, а також комбат батальйону «Дніпро-1»  Юрій Береза.

Другу десятку списку партії очолили міністр юстиції Павло Петренко і екс-глава адміністрації президента Сергій Пашинський.

Також за списком «Народного фронту» на вибори підуть міністр соціальної політики Людмила Денисова, депутати фракції «Батьківщина» Микола Мартиненко та Ігор Васюник, екс-міністр фінансів України, нардеп від «УДАРу» Віктор Пинзеник і президент групи компанії «Орлан-транс» Євген Червоненко.

 

ВО «Свобода»: мінімальна корекція у бік АТО

На думку деяких фахівців від соціології, партійний список свободівців виглядає найбільш традиційним за своєю суттю. Очолив його голова всеукраїнського об’єднання Олег Тягнибок.

А далі – заступники голови Руслан Кошулинський, Олександр Сич, Богдан Бенюк, голова Харківської обласної організації, командир взводу 22-го мотопіхотного батальйону, старший лейтенант, з квітня 2014 року – учасник АТО Олексій Миргородський, голова Волинської обласної організації Анатолій Вітів, керівник секретаріату Олександр Мирний, міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник,  заступник голови фракції  Олег Панькевич та голова Сумської обласної організації Ігор Мірошниченко.

 

«Правий сектор»: дебют під час війни

Список очолив заступник голови партії з політичних питань Андрій Тарасенко, на другому місці – журналістка Олена Білозерська. Далі йдуть комбриг 93-ї бригади Олег Мікац, командир українського Добровольчого корпусу Олег Стемпіцький, керівник Дніпропетровської організації партії Ростислав Винар, начальник штабу ДУК Валерій Воронов, дружина ув’язненого в Росії члена партії Олена Карпюк, члени партії Валерій Чоботар та Тарас Керницький. Замикає десятку професор, секретар центру Дмитра Донцова Петро Іванишин.

Сам голова партії Дмитро Ярош буде балотуватися у мажоритарному окрузі на Дніпропетровщині, звідки родом.

 

«Об’єднання «Самопоміч»: жінок треба пропускати поперед себе

На першій позиції у виборчому реєстрі партії Андрія Садового – кандидат наук із соціальних комунікацій Ганна Гопко. Другим став легендарний командир окремого батальйону «Донбас» Семен Семенченко. Далі місця розподілені таким чином: Олексій Скрипник – експерт в галузі інформаційних технологій; Оксана Сироїд – директор Всеукраїнського благодійного фонду «Українська правнича фундація»; Віктор Кривенко –  голова правління Благодійної організації «Благодійний фонд «Коло»; Ірина Суслова –  директор ТОВ «Редакція газети Західне передмістя Києва»; Павло Кишкар – командир групи інформаційної війни добровольчого батальйону «Донбас»; Альона Бабак – експерт у сфері житлово-комунального господарства; Олександр Данченко –  генеральний директор ПрАТ «Датагруп»; Наталія Веселова – керівник благодійного фонду «Допомога батальйону «Донбас».

 

«Сильна Україна»: вимушене воскресіння

Партія Сергія Тігіпка визначилася зі списком кандидатів для участі у позачергових парламентських виборах

Перший номер – Сергій Тігіпко, другий – колишній перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський, третій – народний депутат Світлана Фабрикант, четвертий – керівник Запорізької облорганізації «Сильна Україна» Андрій Гамов, п’ятий – генеральний директор інвестиційної компанії «Конкорд Капітал» Ігор Мазепа, шостий – представник Миколаївської облорганізації «Сильна Україна» Ігор Жадан.

Крім того, до першої десятки партсписку на вибори увійшли Лариса Мельничук, колишній голова Держслужби автомобільних доріг Вадим Гуржос, президент Федерації баскетболу України Олександр Волков, представник Київської облорганізації «Сильна Україна» Олег Шаблатович.

 

«Опозиційний блок»: хтось же мусить бути проти

Після того, як секретар президії Партії регіонів Борис Колесніков заявив, що його політична сила не братиме участь у позачергових виборах,«немайданні» партії об’єдналися в «Опозиційний блок»

До нього ввійшли: Партія розвитку України (створена Сергієм Льовочкіним на базі частини Партії регіонів), партія «Трудова Україна», партія «Україно, вперед» (Наталії Королевської), а також менш відомі політсили: партія «Центр» (Вадима Рабиновича), партія «Нова політика» (Володимира Семиноженка) і Партія державного нейтралітету України (про діяльність якої мало що відомо).

А ще до нової партії долучилися понад 18 громадських організацій.

Також «Опозиційний блок» сформував список кандидатів від партії на дострокові парламентські вибори, у першу п’ятірку якого увійшли: Юрій Мірошниченко, Вадим Рабінович, Юрій Павленко, Ігор Гужва, Наталія Королевська.

 

КПУ: вічно живі

ЦВК зареєструвала партію для участі у виборах до Верховної Ради. Передвиборчий список комуністів включає 205 кандидатів. Перші п’ять місць у ньому посіли: лідер КПУ Петро Симоненко, народний депутат Адам Мартинюк, пенсіонерка Катерина Самойлик, безпартійний Василь Сіренко та народний депутат Петро Цибенко.

 

Окрім перерахованих вище, на старт виборчого марафону також вийшли й деякі інші партії, проте їхні шанси потрапити до парламенту соціологи вважають примарними.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *