Як вберегти квартиру від злодіїв

Як вберегти квартиру від злодіїв

Майже щохвилини в Україні трапляється одна квартирна крадіжка. Сучасні злодії стають професійними. Добре відомі і надійні способи захисту від «домушників» перевірку на придатність проходять не завжди.

Не врятують ні замки, ні пластикові вікна

Сучасні квартирні злодії вигадують усе нові й нові способи проникнення до чужого житла. На першому місці – підбір ключів та злам замків.

Другу позицію посідають крадіжки шляхом вільного доступу – через відчинені двері чи вікна, без їх пошкодження. Тут основну роль відіграє легковажність самих мешканців, які залишають незачиненими двері, вікна та балкони своїх помешкань.

На третьому місці – злам вхідних дверей, а на четвертій позиції проникнень – «віджим» або пошкодження вікон. В основному – пластикових. Донедавна громадяни тішили себе думкою, що відчинити пластикове вікно неможливо. Винахідливі злочинці цей міф розвіяли. Зламати пластикові вікна набагато легше, ніж дерев’яні.

Найчастіше крадуть золото і гроші

Цікавим є питання, що крадуть злочинці найчастіше. Наступний рейтинг, складений за заявами потерпілих.

Отже, перше місце з величезним відривом від другого і приблизно однаковими результатами посідають гроші та ювелірні вироби – в основному золото. Це крадуть чи не в 75 відсотках випадків. Менш популярні комп’ютери, ноутбуки, мобільні телефони, фотоапарати та телевізори. Приблизно 25% заявників вказують у переліку викрадених речей саме їх.

Як вберегтись від квартирної крадіжки? Нехтувати не варто нічим. В першу чергу, замками. Вони повинні бути захищеними і надійними.

Не рекомендується ставити китайські металеві двері. Матеріал, з якого вони виготовлені, лише за назвою – метал. Насправді відчинити їх можна консервним ножем. Не залишайте відчиненими вікна, коли йдете з дому, і обов’язково ставте решітки, якщо живете на нижніх поверхах.

Якщо є можливість, обладнайте своє житло сигналізацією. Підключення до централізованої охорони Управління поліції охорони – задоволення недешеве, але без вкладених у це кількох тисяч гривень і невеликої абонплати в місяць ви можете залишитися без цінних речей, а в деяких випадках – позбутися життя і здоров’я.

Не кваптеся з укріпленням передніх дверей – це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кращий вихід. Не міняючи передніх, відразу встановіть другі двері. Вони повинні бути надійні та міцні. Можна встановити металеві двері, але монтаж провести так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Надійно, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший – серйозніший. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *