Які дії платника податків, якщо перейменовано назву міста чи вулиці?

Які дії платника податків, якщо перейменовано назву міста чи вулиці?

Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема інформація органів державної реєстрації; документально підтверджена інформація, що надається платниками податків. Про це повідомили у відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

При виникненні змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ст. 66 ПКУ).

Згідно з ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» в ЄДР містяться дані, зокрема місцезнаходження юридичної особи та місцезнаходження фізичної особи – підприємця (місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем).

Пунктом 9.2 розділу IX Порядку обліку платників податків і зборів (далі – Порядок) при виникненні змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами №1-ОПП, №5-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою №1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни».

Враховуючи викладене вище, при перейменуванні назви міста, вулиці тощо платники податків: відомості про яких включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за ф. №1-ОПП та ф. №5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання; відомості про яких включаються до ЄДР, повинні подати заяву за ф. №1-ОПП або за ф. №5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *