Які міста відмовилися підвищувати ціни на тепло (ВІДЕО)

Які міста відмовилися підвищувати ціни на тепло (ВІДЕО)

З липня ціна на гарячу воду та опалення зросла вдвічі. Мораторій на підвищення тарифів наклали депутати Києва, Дніпра, Житомира та Львова. Щоправда, критерії в кожному регіоні свої, але депутати вирішили особливо з ними не панькатись. Наклали вето. А у Львові нові тарифи взагалі визнали неконституційними. Зараз ідею мораторію обговорюють ще в кількох областях, повідомляє 24 Канал.

Ми вважаємо підняття тарифів без зміни розміру прожиткового мінімуму та зросту заробітної плати та пенсії не припустимими, – сказала начальник юридичного управління Львівської облради Гелена Пайонкевич.

В НКРЕ кажуть, що вони “крайні” при затвердженні тарифів, але рішення місцевої влади також впливають на вартість послуг.

Відповідальність за заниження тарифів, що виллється у різницю в тарифах буде покриватися громадянами і ймовірно розслідуватися правоохоронними органами у випадку зловживань, – сказав голова Національної комісії з енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк.

В обленерго ж зазначили, що вони залежать від рішення Національної комісії. А різниця в тарифах суттєво вплине на їхній бюджет. Тому, наприклад, киянам варто чекати платіжки за липень з новими розцінками.

Юристи також радять людям сплачувати послуги за новими тарифами. Бо за борг понад 14,5 тисяч гривень, а це 10 мінімальних заробітних плат, можна поплатиться власним майном.

Автор: Олена Капустян

Джерело: 24 Канал

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares