Який внесок Тернопільщини у зростання економіки України? (ІНФОГРАФІКА)

Який внесок Тернопільщини у зростання економіки України? (ІНФОГРАФІКА)

Внесок Києва в динаміку реального ВВП країни з 2013-го по 2017-й склав 0,34 процентних пунктів, на другому місці за внеском в економіку – Вінницька область.

Загальний темп зростання реального ВВП України минулого року, порівняно з докризовим 2013-м, становив 88,4 відсотки. Таким чином, Україна за цей період, без урахування Криму, втратила 11,6 відсотків у кількісному вираженні вироблених товарів і наданих послуг. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керуючий приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимир Компанієць, пише «Оглядач».

Також економіст опублікував таблицю з даними про вплив кожної області і столиці на зміни реального ВВП.

Так, Донецька область призвела до втрат 6,9 процентних пунктів (п. п.) Луганська – 2,63. А замикає трійку областей, які найбільше вплинули на зниження реального ВВП, Дніпропетровська область (мінус 1,34 п. п.).

Водночас, у трійці лідерів – Київ (зростання на 0,34 п. п.), Вінницька (0,24 п. п.) і Одеська (0,22 в. п.) області.

«Тепер можна чітко зрозуміти, як кожна територіальна одиниця вплинула на зміну реального ВВП України без урахування АР Крим. Наприклад, збільшення обсягів виробництва / наданих послуг у Києві призвело до приросту реального ВВП України на 0,34 процентних пунктів», – пояснив Володимир Компанієць.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *