Янукович – Президент для багатих?

Янукович – Президент для багатих?

Українці бідніють, констатує офіційна статистика. А урядовці, наче мантру, повторюють: потрібно затягувати паски, бо у світі, і в нашій державі, зокрема, тривають економічні проблеми. Та й політичного консенсусу немає. Доведеться потерпіти ще до… І щороку це «до…» збільшується у часовому вимірі.

у кризовій Греції українцям живеться набагато краще і комфортніше, ніж удома. Там, за повідомлен- ням ТСН, можна відкрити бізнес усього за два дні. Найменша зарплата складає 500 євро. Ціни подекуди нижчі за українські. Дороги - ідеальні. Греки зводять надсучасні архітектурні мости«Доведеться потерпіти» – це стосується пересічних українців. Стосовно ж багатіїв, наша країна – клондайк для їх збагачення, накопичення капіталів і беззаконня. Так, за часів правління Віктора Януковича число мільйонерів подвоїлося. Якщо у 2009 році, за президентства Віктора Ющенка, в Україні налічували трохи більше 1,2 тисячі мільйонерів, то у 2012 році таких щасливчиків вже було понад 3,2 тисячі, свідчить інформація, надана прес-службою Міністерства доходів і зборів. Фактично, сприятливі кліматичні умови для «вирощування» мільйонерів були створені за правління Ющенка. Саме тоді чисельність багатіїв поступово зростала. Статистика розповідає: у 2005 році дохід понад мільйон гривень задекларувало 586 осіб. Наступного року число багатих українців збільшилося удвічі, сягнувши однієї тисячі 173 осіб. У 2007-ому була 1 тисяча 424 мільйонерів, у 2008-ому – 1 тисяча 672.

Воістину благословенними для українських олігархів, незважаючи на світову економічну кризу і тривалі негаразди у рідній країні, стали часи президентства Віктора Януковича. У 2010 році, коли Віктор Федорович отримав владну булаву, дохід понад мільйон гривень отримали тисяча 537 громадян. А в 2011-ому їх стало вже 2 тисячі 291. Торік – понад 3 тисячі 200 осіб. Експерти ж стверджують: між офіційними і неофіційними даними існує певна різниця, оскільки в Україні існує чимало «тіньових» мільйонерів. До речі, як повідомлялося, половина легальних українських мільярдерів живе на Донеччині. Складається враження, що Віктор Янукович радше є Президентом для вітчизняного олігархату, аніж для пересічних громадян. Адже талановиті й заповзятливі українці, котрі хотіли б чесно працювати у рідній державі, протягом останніх років активно залишають країну, аби втілювати свої ідеї за кордоном. І число бажаючих виїхати – зростає. Як пише «Фокус», більшість серед них – молодь, середній клас та підприємці. Загалом, згідно з опитуваннями Центру Разумкова, 70 відсотків наших співвітчизників бажають виїхати за кордон. А Єврокомісія з питань міграції та біженців у своєму звіті заявила: у 2011 році найбільше дозволів на проживання у Євросоюзі отримали українці – близько 204 тисяч осіб.

За словами завідувача сектором етносоціальних досліджень Інституту народознавства НАНУ Ігоря Маркова, за кордоном працюють 3-5 мільйонів українців і мінімум десять відсотків із них створили у чужих державах власний бізнес. Через те, що в Україні відсутні нормальні умови ведення бізнесу, наша держава перетворюється в еміграційний коридор зі Сходу – на Захід, констатує Ігор Марков. Іншими словами, бізнесмени тікають на чужину через корупцію та бюрократію. Згідно з опитуваннями, у яких взяли участь українці, котрі відкрили свій бізнес за кордоном, майже всі вони спершу намагалися зробити це на батьківщині, однак натикалися на численні бюрократичні бар’єри та перепони. Щоправда, це не єдина причина відтоку талантів. Тікають українці і від побутового хамства та соціальної агресії. Експерти підрахували: у топ-5 причин виїхати за кордон, крім неможливості самореалізації, бюрократії, корупції та побутової агресії, є ще правова незахищеність і невіра у перспективи країни. Варто зазначити: не лише українці залишають батьківщину, але й іноземний бізнес також згортає тут свою діяльність. Чимало наших співвітчиз- ників повертатися додому з чужих країв не мають наміру. Криза у Європі? Атож, європейці не знають, що означає криза по-українськи.

Наприклад, у кризовій Греції українцям живеться набагато краще і комфортніше, ніж удома. Там, за повідомлен- ням ТСН, можна відкрити бізнес усього за два дні. Найменша зарплата складає 500 євро. Ціни подекуди нижчі за українські. Дороги – ідеальні. Греки зводять надсучасні архітектурні мости. Ех, українцям би таку бідність!.. Щодо цін, то навіть у США вони часто не рівня українським. І продукти можна купити за дешевше, і побутову техніку, і одяг та взуття. Держава, у якій швидкими темпами зростає число багатіїв, а Віктор Янукович користується вертольотом (за даними російського видання «Forbes» – вартість складає приблизно $17 мільйонів), дорожчим, аніж у канцлера Німеччини Ангели Меркель ($15 мільйонів), президента РФ Володимира Путіна ($8,2 мільйона) і президента США Барака Обами ($6,4 мільйона), та насолоджується життям у «Межигір’ї», яке не рівня за розкішшю і ціною помешканням лідерів Заходу, посіла друге місце у світі за рівнем смертності. За інформацією, яку оприлюдни- ло Центральне розвідувальне управління США, Україну у цьому сумному рейтингу обігнала Південно-Африканська Республіка. А після нас розташувалися Лесото і Чад. Раніше повідомлялося, що наша держава посіла перше місце у Європі за чисельністю смертей від інфарктів та інсультів.

Воно й не дивно, адже переважна більшість українців – 87 відсотків – загалом не задоволені якістю медобслуговування, свідчать дані соцопитування, проведені агентством «IFAK». Відповідно, задоволені рівнем державної медицини 13 відсотків співвітчизників. І лише один (!) відсоток опитаних висловив абсолютну задоволеність медобслуговуванням. Поки українців годують майбутнім «пакращенням», «Сім’я» (фінансово-промислова група Віктора Януковича) активно освоює державні мільярди, шалено збагачується і вже, подейкують, наблизилася до «дерибану» держгарантій. Як сказав в інтерв’ю для «Gazeta.ua» політтехнолог Денис Богуш, мета Президента Януковича – щоб його син був багатший за Ріната Ахметова. І щоб його у «Межигір’ї» ніхто не чіпав. Мабуть, Віктор Федорович навіть не припускає, що може програти президентські вибори-2015. А коли він їх виграє, то, прогнозує політтехнолог, «у всіх усе позабирають. Буде, умовно кажучи, «група Фірташа», «група Ахметова» та «група Сім’ї». «Сім’я» буде найбагатшою. А потім вона почне жерти і Ахметова з Фірташем…». Простим українцям, судячи з таких «веселих» перспектив, відведена роль покірної дешевої робочої сили. І народ погодиться на це?

Ольга ЧОРНА.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *