За 25 років незалежності українці доробилися до 52 євро мінімалки

За 25 років незалежності українці доробилися до 52 євро мінімалки

Хіба чиновники високого штибу, які отримують десятки тисяч гривень місячної зарплати, та й не без того, що мають щось збоку (скількох уже публічно затримали?!), можуть зрозуміти пересічних українців, яким «капає» тисяча-друга пенсії чи зарплати? І якщо, скажімо, пенсіонерам підвищують виплати на кілька гривень, то «слугам народу» одразу на тисячі.

Кабмін встановив нові посадові оклади для чиновників найвищого рівня. Урядовці та керівники отримуватимуть удвічі більшу платню. Лише «голий» місячний оклад становитиме від 12300 до 28 тисяч гривень. Найвища платня у президента – 28 тисяч. У прем’єр-міністра – 20 тисяч. Голові президентської адміністрації, першому заступнику очільника уряду і секретареві РНБО вділили по 18 тисяч. Міністрам – по 16 тисяч. Голові ЦВК і першим заступникам міністрів – по 15 тисяч гривень. А якщо додати різноманітні доплати…

Донедавна, для прикладу, оклад прем’єра складав 8300 гривень. Перший віце-прем’єр та міністри мали 7636 гривень.

Як сказав «Експресу» президент Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки Володимир Лановий, зарплата (не лише оклад) високопосадовців зростатиме й надалі – вдвічі або втричі. «Не вірю, що урядовці отримуватимуть 18 тисяч на місяць, тоді як голова Нацполіції отримує майже 100 тисяч гривень, директор НАБУ – 70 тисяч, а його детективи – 30-35 тисяч».

Експерти зазначають: платня високопосадовців не може різко відриватися від зарплат пересічних громадян. Але хто у владі на це зважає? Як, власне, і на те, чи відпрацьовують чиновники свої високі винагороди.

Наприклад, очікувалося, що від конфіскації корупційних активів в український бюджет буде повернуто 7,74 мільярди гривень. Однак, за інформацією виконавчого директора Центру протидії корупції Дарини Каленюк, повернули за півроку аж… 78 тисяч 382 гривні. Тобто, 0,001 відсотка від запланованої суми. «Ці гроші мали б бути направлені у спецфонд та на зміцнення обороноздатності країни, але повернули лише смішні копійки», – сказала Каленюк.

Поки чиновники заламують руки, що на все не вистачає коштів, в Україні – мільярди доларів невикористаних грантів. За словами директора департаменту міжнародних програм Мінекономрозвитку Олени Трегуб, наша держава не використовує фінансову допомогу з-за кордону через свою тотальну корумпованість. Зараз в уряді лежить портфель приблизно на чотири мільярди безповоротних грантових доларів. Це – офіційна допомога розвитку України,  отримана від іноземних урядів та міжнародних організацій. Крім того, в уряді є портфель міжнародних кредитів майже на дев’ять мільярдів «зелених». Це не готівкові гроші, пояснила Олена Трегуб, а фінансування у вигляді різних проектів, які необхідно виконувати.

А тим часом за рівнем життя Україна продовжує бути однією з найбідніших держав у Європі і в світі. Експерти ООН, провівши дослідження, стверджують: близько 80 відсотків наших співвітчизників живуть за межею бідності. Працюючий українець з мінімальною платнею у 1450 гривень може дозволити собі витрачати на добу не більше 48 гривень, що складає близько 1,9 доларів (поки «зелений» суттєво не підстрибнув). Як зазначає на сторінці «Економічної правди» експерт Інституту реформ та розвитку Києва Олександр Федоренко, подібний рівень витрат людини – до двох доларів у день – це рівень життя найбідніших країн світу – Ліберії, Конго і Зімбабве. Для європейських держав норма складає 17 доларів на день.

Проаналізувавши дані Держкомстату за останні роки щодо витрат, зокрема на їжу, компослуги, складається враження, що в державі все робиться для повного зубожіння громадян та вимирання українців як нації, наголошують експерти. Адже значна кількість людей ледь виживає через недореформи, недбалих та зажерливих керівників протягом усіх років незалежності.

…Могли європейці Україні, яка ціною життя своїх найкращих синів стримує Московію, аби путінська орда не вдерлася й на їхні терени, спрезентувати до 25-річчя незалежності давно обіцяний «безвіз». Але, з іншого боку, чи хоче Європа відкрити двері державі, у якій триває неоголошена війна? Яка немає повноцінних кордонів? І громадяни якої за 25 років незалежності доробилися аж до 52 євро мінімальної зарплати?

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *