За час протестів в Україні постраждали 136 журналістів

За час протестів в Україні постраждали 136 журналістів

1390221366Із 21 листопада, від початку масових протестів в Україні, 136 журналістів постраждали під час або в результаті виконання професійних обов’язків, свідчить дослідження Інституту масової інформації.

ІМІ перевірив інформацію про постраждалих журналістів, фотографів, операторів під час виконання ними професійних обов’язків у зоні сутичок протестувальників, міліції і «тітушок» у Києві та інших містах.

Більшість журналістів – 80 випадків – постраждали за останні два тижні (з 19 січня по 2 лютого). Найбільше постраждалих від побиття міліцією чи бійцями «Беркуту» – 54. 27 отримали поранення від вибуху світло-шумових гранат. На 21 працівника ЗМІ нападали «тітушки». Було зафіксовано 17 випадків поранень журналістів від куль, які летіли з боку міліції на вулиці Грушевського. У двох випадках «беркутівці» цілились журналістам у камери, проте ті встигали заховатись і кулі не влучали. 19 журналістів постраждали внаслідок інших дій: від давки між міліцією і протестувальниками, від каменів, які летіли з різних боків, від отруєння сльозогінним газом. 31-у журналісту пошкодили або повністю знищили техніку. 11 медійників затримувала або заарештовувала міліція.

Список уточнюється і оновлюється.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares